UWAGA!

Skutki mrozu

Mróz spowodował zakłócenia w komunikacji tramwajowej, w wyniku czego wielu pracowników spóźniło się do biur i przedsiębiorstw, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 6 lutego 1956 r.

Wielka fala mrozów, jaka nawiedziła Polskę, zakłóciła normalny tak życia również i w Elblągu. Liczne awarie zanotowano w sieci wodociągowej MZBM przyjmuje dziennie ponad 20 zgłoszeń o pęknięciu rur. Hydrauliczne brygady MZBM znajdują się w stałym pogotowiu i usuwają uszkodzenia.
     1 bm. W godzinach rannych nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej dla głównych filarów wodociągowych oraz pomp na ujęciach wody. Uszkodzenie zostało zlikwidowane przez brygadę remontową elektrowni.
     Wskutek mrozów przerwane zostały w większości prace remontowe brygad MPRB. Pomimo zabezpieczenia zimowego na licznych budowach pozamarzały materiały budowlane jak zaprawa murarska, glina itp.
     Mróz spowodował również zakłócenia w komunikacji tramwajowej, w wyniku czego wielu pracowników spóźniło się do biur i przedsiębiorstw.
     Pełne ręce roboty ma przychodnia chirurgiczna. W środę do godz. 11 udzielono pomocy 50 osobom z odmrożonymi uszami, rękami i nogami. Najdotkliwiej odczuli skutki mrozu „eleganci” chodzący bez nakryć głowy.
     Poważna jest absencja młodzieży w szkołach. Np. w szkole nr 5 przyszło na lekcje zalewie 10 proc. dzieci. W innych szkołach frekwencja waha się od 15-20 proc. Dzięki staraniom Komitetów Rodzicielskich dzieci otrzymują w szkołach gorącą herbatę. Z uwagi na małą ilość dzieci zamiast lekcji prowadzone są zajęcia świetlicowe.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama