UWAGA!

Sukcesy elbląskiego browaru

 W Elbląskich Zakładach Piwowarskich, odbyła się konferencja samorządu robotniczego omawiająca m. in. Sprawy związane z wynikami przedsiębiorstwa w I półroczu br., informował Głos Elbląga z 18 sierpnia 1959 r.

 Na konferencji stwierdzono, że przez okres pierwszego półrocza załoga browaru osiągnęła nadspodziewane zyski, będące wynikiem zwiększenia wydajności pracy i przekroczenia planów produkcyjnych. I tak plan akumulacji wykonano w 115 proc. A planowany zysk przedsiębiorstwa osiągnął wskaźnik 152 proc. przynosząc załodze dodatkowe 1.347 tys. zł.
       W czasie trwania obrad samorządu zapadło kilka ważkich decyzji. Do najważniejszych należy zaliczyć przystąpienie załogi do międzyzakładowego współzawodnictwa o tytuł najlepszego browaru w Polsce. Ponadto załoga przedsiębiorstwa podjęła zobowiązania dotyczące zwiększenia oszczędności na wszystkich odcinkach życia gospodarczego zakładu, dodatkowego zwiększenia produkcji słodu oraz poprawienia niektórych wskaźników techniczno-ekonomicznych.
      
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • EB = Elbrewery, EB = Elbinger Brauerei, EB = Englisch Brunnen, EB = Elbląski Browar itp. etc. Ten piękny i wysoce marketingowy skrót spowodował, że w połowie lat 90.XX wieku piwo EB z Elbląga zdominowało rynek polski, Obwód Kaliningradzki, było dostępne m. in. w Niemczech i Anglii. Piwo EB było reklamowane nawet w MTV !!! Ale przyśli FACHOWCY od piwa i uznali, że EB-e to "be" piwo! Złe, niedobre i źle postrzegane! Szybko zliwkidowali konkurenta (po drodze także Heveliusza i piwo braniewskie) i dzisiaj mamy Specjala, gdzie na butelce, na puszce, na kegu etc. NIE ZNAJDZIESZ nawet słowa, że to piwo jest warzone w Elblągu !! Elbląskie piwo zostało zglajszachtowane z jakim średniakiem europejskim o nazwie Heineken - także dzięki FACHOWCOM z Żywca. Pożałowania godne. .. .A jeszcze dzisiaj dawni Elblążanie, Niemcy 0dwiedzający nasze miasto pytają się dlaczego zlikwidowano piwo EB? Nikt nie potrafi tego racjonalnie wytłumaczyć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czas na EB (był) ...... !(2009-08-18)
 • Piwo Specjal jest jakością i smakiem przeznaczone dla piwoszy którym nie liczy się jakość i smak lecz niska cena i zawartość alkoholu. Brak markowego dobrego piwa jak było EB, szkoda ale konkurencja wykończyła tą rozpoznawalną markę w całej Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Smakosz dobrego piwa(2009-08-19)
 • Piwo Specjal to napój dla obszczymurków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zazula(2009-08-19)
 • Zazula jestes typowym przedstawicielem/przedstwicielką szpagatowej inteligencji, która sącząc rozwodnionego heinekena napawa sie przeświadczeniem o swojej wyższości pośród maluczkich. Jednym słowem cienias aż boli.
 • Piwa to mi się chce, gdy pokazują reklamę tyskiego przed meczem. Potem odechciewa się wszystkiego. Biegam po herbatę i zwykłą czajnikówę. W tym roku byłem w Kołobrzegu-wszędzie ta sama chała. Zimna zabarwiona woda, strach by się nie przeziębić. Cena 6,7pln rozpacz. Dla poprawy smaku ludzie dolewają soki. Gdy się tak napatrzyłem wtedy przyszły na myśl opisane w artykule czasy. Znowu mi się zachciało piwa, ba nawet ówczesnej lemoniady czy oranżady. To już nie wróci tak jak zamechowcy po 14ej okupujący budki. Z elbląskiego piwa pozostało tylko E, tam szkoda słów. Polscy piwowarzy umią robić piwo tylko. .. .wiemy o co chodzi!
 • Podobno miłość to chemia dzisiejsze piwo też. Pobuzuje kilka dni i. .. przez toaletę następne proszę. Kiedyś to był romantyzm i słód dla zwierzątek. Szło i piwko i kiełbaski. Wspomnień czar. Z tamtych lat pozostał jedynie niesmak, że w Elblągu w niedzielę z piwem było krucho.
 • dzisiejszy
 • Specjal jest typowym tanim piwem/tak piszą na butelce że to piwo/ służącym do "sponiewierania".
Reklama