UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Elblągu spada ilość wykroczeń

Intensywna praca wychowawcza Milicji Obywatelskiej i organizacji społecznych w Elblągu zaczyna przynosić rezultaty - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 5 sierpnia 1961 roku.

W stosunku do analogicznego okresu z ubiegłego roku ilość spraw, skierowana w I półroczu br. do kolegium karno-administracyjnego, spadła o 45 procent. W pierwszym rzędzie spadek ten dotyczył wykroczeń drogowych. Dzieje się to dzięki coraz bardziej operatywnej pracy służby drogowej MO, która stosuje rożne formy , od przestrogi i upomnienia poprzez mandat aż do skierowania sprawy na drogę postępowania karno-administracyjnego.
       W bieżącym roku do kolegium skierowano ogółem 665 spraw, z czego między innymi 208 dotyczyło wykroczeń z ustawy antyalkoholowej, 143 - wykroczeń na drogach, 50 - przepisów sanitarnych i 44 nie nie honorowania przepisów o kontroli ruchu ludności i ewidencji. W tym też okresie kolegium wymierzyło ogółem grzywny w wysokości 73 tys. złotych, z czego ściągnięto już 62 tysiące złotych. A więc w dziedzinie egzekwowania grzywien nastąpiła duża poprawa.
      
      
(ros)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • kiedyś MO, ZOMO, ORMO dzisiaj POLICJA ma te same metody informowania o "sukcesach". Co roku przestępczośc sapada. Patrząc na te brednie można odnieść wrażenie że wyłapali już przestępców do roku 2978
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  arcykomisarz(2011-08-05)
 • Pamiętam te czasy. Było to możliwe. To spokojny okres życia w mieście. Dzisisaj za to nie mam żadnej spokojnej nocy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kropla(2011-08-09)
Reklama