UWAGA!

Wojewódzkie zawody latawców w Elblągu

 
Elbląg, Wojewódzkie zawody latawców w Elblągu

 Na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego odbyły się wojewódzkie eliminacje "Święta latawca" organizowane przez PSS "Społem" - czytamy w Głosie Elbląga z 14 października 1966 roku.

Brali w nich udział zwycięzcy eliminacji powiatowych. Na starcie stanęło 48 młodych zawodników, którzy zaprezentowali latawce płaskie, skrzynkowe oraz modele szybowcowe typu "Jaskółka" i "Czyżyk". Przed stołem komisji ocen, która badała estetykę wykonania modeli, przesuwały się różne latawce od prostych do najbardziej skomplikowanych, z ustawieniami w postaci samolocików lub skoczków spadochronowych, którzy opuszczali latawiec w powietrzu na sygnał z ziemi.
(jk)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • W 1968 roku, zdobyłem I miejsce w tych zawodach. Latawiec jak widać na zdjęciu był "słusznego wzrostu". Budowałem go z tatą Janem. Pergamin i listewki kupiliśmy z mamą w Składnicy Harcerskiej przy 12 Lutego. Ocena Jury 4,5 bo im się moją ręką rysowany zajączek z balonikiem nie podobał! Wzniósł się latawiec na wysokość ok. 1.500m, na ośmiu rolkach szewskiej dratwy po 500 m każda (kupionej w sklepie szewskim przy ul. Robotniczej). Inne latawce były 2-3 x niżej. Problem miałem ze zwinięciem takiej ilości dratwy i nagrodę odebrałem jako ostatni. Na fotografii trzymam ją w ręku.
Reklama