UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Współgospodarze miasta

Zakłady Mechaniczne im. K. Świerczewskiego w Elblągu zatrudniają blisko 7 tysięcy pracowników - mieszkańców miasta i powiatu - czytamy w Głosie Elbląga z 30 kwietnia 1962 roku.

Ta poważna liczba pracowników Zamechu, wraz ze swoimi rodzinami, stanowi poważną siłę społeczną uczestnicząc, z każdym rokiem w coraz większym stopniu, we współgospodarzeniu miastem i powiatem. Nie jest to gołosłowne stwierdzenie, bowiem 8 pracowników Zamechu piastuje mandaty radnych w Miejskiej Radzie Narodowej, a 2 mandaty w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Ponadto znaczna liczba pracowników pełni społeczne funkcje w komitetach Frontu Jedności Narodu, blokowych, szkolnych komitetach rodzicielskich - bierze czynny udział w życiu politycznym i społecznym, działa w wielu organizacjach społecznych, kulturalnych i sportowych. I ta działalność jest właśnie tym co w codziennej, powszechnej praktyce życia społecznego określamy mianem - współgospodarzenia miastem, którego jesteśmy mieszkańcami, w którym pracujemy.
       Niewątpliwie poważny udział załogi Zamechu w życiu społecznym miasta i powiatu wynika z istnienia i roli potężnego kombinatu przemysłu ciężkiego jakim stał się obecnie zakład. Dziś Zamech nazywany jest - dzięki osiągnięciom produkcyjnym załogi i roli jaką odgrywa w gospodarce kraju - Nową Hutą Polski północnej i daje powód do dumy nie tylko mieszkańcom Elbląga i powiatu ale i województw północnych Ziem Zachodnich.
       Zamech, jako największy zakład produkcyjny w Elblągu zapisał już na swoim koncie wiele przykładów konkretnej pomocy finansowej i materialnej miastu, szkołom, różnym organizacjom społecznym. Zamech stał się mecenasem wielu inicjatyw i poczynań społecznych, mających doniosłe znaczenie dla gospodarki miasta i powiatu.
      
(Es-pe)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama