UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zagrożenie powodziowe

Służba melioracyjna w pow. Elbląskim przygotowała się należycie do akcji przeciwpowodziowej, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 16 marca 1956 r.

Przystąpiono już do odlodzenia koryt i kanałów, a na wałach w miejscach zagrożonych przygotowano materiał ratunkowy (worki z piaskiem, faszynę itp.)
     Dużą pomoc otrzymują pracownicy melioracji od prezydiów gromadzkich rad narodowych. Szczególnie dobrze pracuje Gromadzka Rada Narodowa w Bogaczewie.
     Na wezwanie nadzorcy melioracyjnego, ob. Stanisława Sikory, masowo przystąpiono tu do odśnieżania koryta rzek Bierutówki i Kowalewki.
     Wykonano pracę na przestrzeni 7 km i wyrąbano lód przy mostach, unikając w ten sposób wylewu wody.
     Natomiast Gromadzka Rada Narodowa w Jegłowniku, zaniedbała przepisy bezpieczeństwa wskutek tego woda przedarła się i zalała część wioski Błotnica.
     Dzięki szybkiej akcji ratunkowej przecieki zlikwidowano, ratując zagrożony teren przed powodzią.
     Wypadek w Jegłowniku jest sygnałem ostrzegawczym dla pozostałych rad narodowych, bagatelizujących dotychczas sprawę akcji przeciwpowodziowej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama