UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zahamował eksport ubranek dziecięcych

Elbląska firma podpisała umowę na dostawę 6500 ubranek chłopięcych, według przygotowanego wzoru, dla Mongolskiej Republiki Ludowej, informował Dziennik Bałtycki z 29 maja 1963 r.

Zakłady Tworzyw Sztucznych Przemysłu Terenowego w Elblągu zawarły w r. 1959 umowę z Centralą Handlu Zagranicznego „Prodimex” na dostawę 6500 ubranek chłopięcych, według przygotowanego wzoru, dla Mongolskiej Republiki Ludowej. Ubranka te miały być wykonane na jedwabnej podszewce i tak też początkowo było.
     Ale wyłoniły się później trudności z nabyciem odpowiedniej podszewki, wobec czego kierownik działu konfekcji zakładów, Eugeniusz W. polecił samowolnie zastosować podszewkę bawełnianą.
     Ponieważ w ten sposób wszyte ubranka nie odpowiadały wymogom odbiorcy, rzeczoznawca z „Prodimex-u ” polecił zwrócić zakładowi partię 1860 ubranek celem wymieniona podszewki bawełnianej na jedwabną, co też zrobiono.
     Biegły sądowy, ustalił, że straty poniesione przez zakład z powodu tej przeróbki ubranek wyniosły ponad 30 tys. zł. Oskarżonego Eugeniusa W. Sąd Wojewódzki w Gdańsku skazał za to przestępstwo na 6 miesięcy więzienia z zawieszeniem odbycia kary na 3 lata.
     Sąd wydając tak łagodny wyrok wziął pod uwagę dotychczasową niekaralność i nienaganną „opinię” zasądzonego.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama