UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zjazd PTTK

Atmosfera zjazdu była nacechowana wielką troską o rozwój PTTK. Na marginesie trzeba także zaznaczyć, że frekwencja delegatów była bardzo duża, informował Dziennik Bałtycki z 24 stycznia 1956 r.

W domu wycieczkowym PTTK w Elblągu odbył się 11 bm. zjazd delegatów oddziału PTTK.
     Po żywej dyskusji nad sprawozdaniem ustępującego zarządu delegaci dokonali wyboru nowych władz oddziału oraz przyjęli jednomyślnie uchwałę, która stawia przed aktywem nowe zadania do zrealizowania.
     1. Ściśle przestrzegać statutowego zakresu działania zarządu oddziału, a w szczególności naprawić zaniedbanie na odcinku organizowania kół w zakładach pracy i instytucjach w mieście i na wsi.
     2. Zabezpieczyć w okresie zimowym sprzęt przed niszczeniem w stanicy PTTK, będącej pod opieką i nadzorem zarządu oddziału.
     3. Zwiększyć liczbę organizowanych wycieczek na swoim terenie oraz polepszyć ich organizację.
     4. W miarę możliwości zaopatrzyć turystów w atrakcyjny sprzęt turystyczny i techniczny.
     5. Żądać przeprowadzenia przez władzę okręgu okresowych kontroli działalności oddziału.
     6. Roztoczyć większą opiekę nad zabytkami kultury i przyrody oraz propagować wśród członków wycieczki krajoznawcze.
     Atmosfera zjazdu była nacechowana wielką troską o rozwój PTTK. Na marginesie trzeba także zaznaczyć, że frekwencja delegatów była bardzo duża. Świadczy to o wielkim zainteresowaniu społeczeństwa Elbląga turystyką i krajoznawstwem.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Fajnie by było, gdyby w tego typu informacjach znalazły się nazwiska. W tym przypadku np. kto został wybrany do ówczesnego nowego zarządu PTTK. Wtedy, moim zdaniem i informacja na powyższy temat byłaby ciekawsza. Lubię śledzić losy naszego miasta i ludzi, którzy temu miastu dali wiele od siebie.A więc może warto???
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    KrystynaW.(2006-01-24)
Reklama