UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strażacy zabezpieczają mecz Grecja - Niemcy

 
Elbląg, Strażacy zabezpieczają mecz Grecja - Niemcy
fot. WS

Dziś (22 czerwca) z Komendy Miejskiej PSP w Elblągu do Gdańska w celu zabezpieczenia meczu Grecja - Niemcy wyjechało 39 strażaków. Tuż przed godziną 12 siedem pojazdów z woj. warmińsko-mazurskiego w kolumnie na sygnałach ul. Bema udało się w kierunku "siódemki". Zobacz więcej zdjęć.

- Z Elbląga wyjeżdża sześcioosobowy zastęp strażaków, a z całego województwa warmińsko-mazurskiego do Gdańska jedzie w sumie siedem zastępów - mówi starszy specjalista w wydziale operacyjno-szkoleniowym KM PSP w Elblągu st. kpt. Krzysztof Karolkiewicz. - Jest to już czwarty taki nasz wyjazd. Wszystkie mecze rozgrywane w Gdańsku były zabezpieczane przez strażaków z naszego województwa, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Nasza komenda wysyła samochód ratowniczo-gaśniczy z JRG3 w Pasłęku. Jego obsadę stanowi sześciu strażaków - po dwóch z każdej podległej nam jednostki. Wszytskie jednostki OSP są postawione w stan gotowości. Elbląg i Pasłęk oraz ich okolice z punktu widzenia straży pożarnej są prawidłowo zabezpieczone.
       Dowódcą kompani wchodzącej w skład centralnego odwodu operacyjnego jest st. kpt. Cezary Kalinowski z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. W rozmowie z nami powiedział: - Nasza kompania liczy 39 strażaków. W jej składzie znajduje się jeden samochód operacyjny z Olsztyna oraz sześć pojazdów ratowniczo-gaśniczych z Biskupca, Bartoszyc, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Pasłęka i Ostródy. Na miejscu naszym zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie operacyjne imprezy masowej jako pierwszy rzut w razie potrzeby. Zgrupowani będziemy w pobliżu stadionu, na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Odległość dzieląca nas od stadionu będzie niewielka więc i czas naszej reakcji w razie potrzeby będzie krótki.
      
      
       Strażacy z naszego województwa między godz. 10 a 11 zebrali się na zbiórce na terenie Komendy Miejskiej PSP w Elblągu. Tam też odbyła się odprawa, podczas której dowódca przypomniał wszystkim wyjeżdżającym zadania i obowiązki podczas zabezpieczania meczu. Sprawdzono również sprzęt zabierany przez samochody i poszczególnych ratowników. Po krótkiej odprawie dla dowódców zastępów wszyscy wsiedli do pojazdów i na sygnałach wyjechali z elbląskiej komendy. Powrót do Elbląga jest spodziewany około godz. 2-3 w nocy. Strażakom życzymy szczęśliwej podróży i spokojnej służby w Gdańsku.
      
Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama