UWAGA!

17 firm w EPT

W Elbląskim Parku Technologicznym swój biznes ulokowało już 17 firm.

-Rozmawiamy z kolejnymi firmami zainteresowanymi wejściem do Parku lub wykonywaniem badań w naszych laboratoriach. Najemców znalazły już w pełni wyposażone laboratoria: metaloznawstwa, pracownia szybkiego prototypowania 3 D, pracowania jakości środowiska oraz laboratorium technologii drewna i mebli. W ostatnich dniach przystępujemy do realizacji projektu unijnego na rozwój współpracy nauki z biznesem. Wspólnie z prywatną uczelnią z Olsztyna otrzymaliśmy dofinansowanie, w ramach którego powstanie 5 dokumentacji wdrożeniowych, które pozwolą wybranym przedsiębiorcom wdrożyć innowację produktową, procesową lub marketingową - mówi Paweł Lulewicz dyrektor EPT. - Samodzielnie rozwijamy laboratorium zaawansowanych analiz środowiskowych, którego otwarcie świętowaliśmy w czerwcu. Przedsięwzięciu temu patronuje profesor Marek Kruk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W zakresie laboratorium poszukujemy partnerów do projektów badawczych w ramach środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz funduszy w ramach Instrumentów Norweskich.
       Do końca roku planowane jest wydzierżawienie pozostałej wolnej powierzchni w EPT (2 biura, kilka pomieszczeń laboratoryjnych oraz pomieszczenia techniczne w piwnicy (fitness, restauracja itp.)
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na. .. się wiążecie z tym olsztyńskim. .. .
 • Fajnie kilkanaście osób znajdzie pracę, a dokładniej zmieni miejsce pracy przenosząc się z innych dzielnic Elbląga do pracy na Modrzewinę; ) Problem jednak w tym, że mamy 8000 bezrobotnych i żadnych nowych miejsc pracy!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2012-09-14)
 • bla, bla, bla
 • Na bank znajdzie się inwestor na fitness lub restaurację w tym miejscu! Autora notatki poniosło, ale nie w kierunku rozumu i zdrowego rozsądku tylko. .. no właśnie gdzie?
 • jak dobrze, ze na portelu jest dzial _dawno_temu_, bo to nie rozni sie znacznie jak za Ędwarda G.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  na manowce(2012-09-15)
 • to ja poproszę raport finansowy ept, radnej miejskiej albo wojewódzkiej, obojętniej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wynik bilansik(2012-09-15)
 • dlaczego nic dla bab nie ma, jakieś biuro projektów mody, nowoczesnego promowania koniunktury odzieżowej, wyposażenia wnętrz pomieszczeń stadionów co jest na czasie, modelarni plastycznej dla chirurgiczek, jakieś chemiczne labolatorium mieszania zapachów i wynajdowania nowych perfum etc, do tego lepiej jakiś lokal sensowny otworzyliby "skojarzenie par" z drinkami wymślonymi w Elblągu piwa z szampanem, rekreacyjny salon z dżakuzi i wodotryskami, dobrze wyklimatyzowana piłka wodna na brodziku, a nie rowerków w miejscu w zakutych ścianach czy pierogarnia znowu
 • Trzy tysiące miejsc pracy. .. .aż strach pomyśleć, żeby nie zapeszyć mówił były 01 na Zamku. Czy ktoś policzył, ile wydano pieniędzy na drogi, chodniki i oświetlenie, na bieżące utrzymanie ? I ile jeszcze będzie to kosztowało, bo nic się tam nie dzieje ? Pozdroo. .. Gratuluję dobrego samopoczucia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janusz(2012-09-16)
 • art trąci. .. wiadomo czym
Reklama