UWAGA!

A na górze wiatr hula i gwiżdże

 
Elbląg, Taki widok na Górze Chrobrego to w tej chwili tylko marzenie
Taki widok na Górze Chrobrego to w tej chwili tylko marzenie (fot. MS, arch. portEl)

Nastała zima, wrócił temat Góry Chrobrego. Spółka, która prowadziła tam działalność narciarską zrezygnowała, więc w tej chwili na stoku wiatr hula i gwiżdże. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk pyta, co miasto zamierza zrobić z górą, a prezydent Elbląga Witold Wróblewski nie kryje zdziwienia: - Była przecież przygotowana propozycja przejęcia góry i to radni klubu Prawa i Sprawiedliwości wyrzucili ją do kosza - przypomina. - Ten sezon jest już stracony, ale temat warto jeszcze raz przedyskutować.

Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego, które dzierżawiło stok od miasta, w ubiegłym roku postawiło sprawę jasno: nie będzie tam kontynuowało działalności. Padła propozycja sprzedaży infrastruktury narciarskiej za 2,4 mln złotych plus podatek VAT. Po negocjacjach z zespołem, powołanym przez prezydenta Elbląga (w jego skład wchodzili m.in. urzędnicy i radni ze wszystkich klubów, poza PiS) ustalono ostateczną cenę na 1,3 mln złotych plus VAT płatną w trzech rocznych ratach. Na takie rozwiązanie nie zgodzili się radni PiS, którzy mieli większość w Radzie Miejskiej poprzedniej kadencji i sprawę przejęcia infrastruktury stoku wycofali z porządku obrad kwietniowej sesji.
       Teraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk pyta: co dalej?
       - Spółka powiedziała, że działalność na Górze Chrobrego jest nierentowna, wyciągi nie funkcjonują i jesteśmy zawieszeni w powietrzu - mówił podczas wczorajszej (9 stycznia) konferencji prasowej. - Miasto nie kontynuuje spraw związanych z przejęciem wyciągu. Rozumiem, że dalej dzierżawcą terenu jest spółka Góra Chrobrego i dopóki nie zrezygnuje z dzierżawy to miasto - jak rozumiem - nie kwapi się, by to przejąć? A jest przecież MOSiR, instytucja, która przez wiele lat prowadziła - lepiej lub gorzej - to zadanie - sugerował poseł Wilk. - Wydaje mi się, że dobrze byłoby, by wyciągi działały.
       Domagał się, by władze Elbląga zdradziły czy prowadzone są jeszcze jakieś rozmowy czy ich zaniechano.
       - Mogę zabiegać w ministerstwie sportu o te sprawy, ale trzeba powiedzieć, w którym kierunku władze miasta zamierzają pójść? No i musimy z powrotem otrzymać ten grunt - zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.
       Na odpowiedź prezydenta Elbląga poseł długo czekać nie musiał. Dziś (10 stycznia) na konferencji prasowej Witold Wróblewski nie krył zdziwienia:
       - Była przygotowana propozycja przejęcia góry i to radni klubu Prawa i Sprawiedliwości - w większości - wyrzucili ją do kosza - przypomniał prezydent. - Przedsiębiorca zlikwidował swoją działalność i teraz pytanie do prezydenta: czy będzie Góra Chrobrego? Jesteśmy w okresie zimy, przedsiębiorca wypowiedział umowę dzierżawy, działalności nie prowadzi. Na stoku jest jednak sprzęt, który nie został zdemontowany, więc myślę, że temat warto byłoby jeszcze raz przedyskutować. Jednak ten sezon jest już stracony. Od początku uważam, że Góra Chrobrego powinna być wykorzystana, dzieci mogłyby uczyć się jazdy na nartach bez konieczności wyjazdu. Góra nie przynosi dochodu, ale jest ważna.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeżeli prywatna firma nie mogła zarobić, to dlaczego wszyscy Elblążanie maja płacić za to ? Śnieg spadnie to będą tam tłumy.
 • Rządzący tym miastem od wojny na nic nie ma pomysłu więc nie dziwota że się wyludnia, chociaż za komuny to chociaż prace miał każdy. Obecnie tematy wołające o pomste od kilku lat to zimą Góra Chrobrasa a latem kąpieliska którego potrzeba na gwałt. Oddać miasto Niemcom to od razu rozwój nastąpi i miejscowi będą godnie żyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  10
  Wróżbita.Hiacynt(2019-01-10)
 • A co by obiecał poseł Wilk za obiecanki cacanki? Wszyscy politycy jesteście parszywi.
 • Niech zbiorą się miłośnicy nart i śniegu, otworzą spółkę, założą konsorcjum, wynajmą od miasta teren, doprowadzą go do używalności i oferują zainteresowanym relaks i zabawę za odpowiednią opłatą!!! Dlaczego płacić mają za Górę Chrobrego np. elbląscy emeryci, którzy na nartach nie jeździli i już jeździć nie będą, lub po prostu ludzie, którzy nie lubią zimy "na stokach" spędzać?
 • Jurek coś ostatnio sobie o E-gu przypomniał. Jakby się przeprosił. .. No, np, no. .. kto wie, może i na wiadukcie selfiaczka będzie można sobie z Nim ustrzelić? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  mieszkaniec-mieszaniec;)(2019-01-10)
 • Admin kupuj, pojeździmy sobie !!
 • jaki prezydent taki inwestor na Górze Chrobrego, czyli bankrut, niech się Wróblewski poda do dymisji, czego się dotknie to od razu kicha się robi,
 • Elbląga całej krasie,piękna Bażantarnia zamknięta , piękna Góra Chrobrego zamknięta, fajny basen odkryty zamknięty,...nic się nie opłaca, tramwaje same trupy pordzewiałe , a Pan prezydent nic nie może prócz wręczania nagród , toż to jest k... dramat,
 • no Wróblewski wypowiedz się, powinieneś najlepiej znać sprawe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  jaaaaaaaaaaaaaaa(2019-01-10)
 • Panie Prezydencie ! Jaki sezon stracony ! Infrastruktura jest, tylko trzeba się dogadać z dot. dzierżawcą. Oczywiście lepiej przekomarzać się z Wilkiem i udowadniać kwadraturę koła. Narciarze za bilety zapłacą 2 x więcej, bo jak wyliczyłem do Kurzętnika, eskapada samochodem na 2 osoby to 100 zł paliwo plus karnety 130 zł. .. Niech urzędnicy ruszą głowy i tyłki, zwłaszcza ci od sportu i dyr. MOsiru który miał przejąć górę. Te sezon to ostatnia szansa dla Pana. Głosowałem, ale zaczynam żałować. Amen.
 • I co panie włodarzu ze swoim "dyrektorem z zawodu dyrektorem" robicie w tym temacie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  9
  snieg(2019-01-10)
 • Teraz biadolicie ,teraz narzekania a byly wybory i wy wybraliście . To teraz zamknijcie r,, e.
Reklama