UWAGA!

Aż się chce handlować

 
Elbląg, Wyremontowane targowisko już otwarte
Wyremontowane targowisko już otwarte (fot. Michał Skroboszewski)

12 nowych pawilonów oraz nowe ławy do handlowania czekają już na kupców, którzy wystawią swój asortyment i zaczną pracę w zmodernizowanej części targowiska miejskiego. Dzisiaj (18 grudnia) oficjalnie ją otwarto. Zobacz zdjęcia.

Wystarczy rzucić okiem na zmodernizowaną część miejskiego targowiska i porównać ją z tą, która czeka na remont, aby na własne oczy przekonać się, że ta inwestycja była potrzebna. Wyburzono 21 starych pawilonów, na ich miejscu powstało 12 nowych (w tym 3 z instalacją wodociagową), każdy o powierzchni 17,5 m kw. Przed pawilonami postawiono stoły do handlowania.  Wyremontowane zostały też pozostałe miejsca do handlu w tej części, chodniki, drogi oraz wyposażenie placu targowego.
       - To była długo wyczekiwana inwestycja – mówił Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu, które administruje miejskim targowiskiem.
       Jaki asortyment będzie można kupić na zmodernizowanej części targowiska? Na razie nie wiadomo, o tym kto będzie najemcą nowych pawilonów zdecyduje przetarg. Przeprowadzenie postępowania przetargowego jest planowane w styczniu przyszłego roku.
       Inwestycja kosztowała 3 mln zł, z czego milion udało się pozyskać z funduszy europejskich z programu... na rozwój obszarów wiejskich. Wykonawcą było konsorcjum firm Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław oraz PPUH „Kolex”
       - Po raz pierwszy przyszło mi udowadniać, że Elbląg ma dużą więź z rolnikami – wspominał prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
       Dzisiejsza inwestycja to dopiero początek gruntownej modernizacji miejskiego rynku. W projekcie budżetu na przyszły rok zapisano 1,3 mln na drugi etap remontu. Szczegóły modernizacji nie są na razie znane.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama