UWAGA!

Budowali tor, chcą modernizować targowisko

 Elbląg, Wizualizacja targowiska przygotowana przez Euro-Projekt Grzegorz Latecki
Wizualizacja targowiska przygotowana przez Euro-Projekt Grzegorz Latecki

Firma, która z opóźnieniem zbudowała tor wrotkarsko-łyżwiarski, chce też... modernizować miejskie targowisko. Jako jedyna złożyła oferta w przetargu ogłoszonym przez miasto, ale jest ona o wiele wyższa niż szacowali urzędnicy.

Projekt modernizacji targowiska miejskiego przy ul. Dąbka jest już gotowy. Budowa miała rozpocząć się w przyszłym roku i potrwać do końca listopada, ale okazuje się, że ten termin może nie być dotrzymany. Dlaczego? Na przetarg w sprawie modernizacji targowiska zgłosiła się jedna firma, która swoją ofertę wyceniła na 2,7 mln złotych, o prawie milion złotych więcej niż szacowali urzędnicy.
       Co ciekawe, tą firmą jest E&S z Borowa, która była... głównym wykonawcą toru wrotkarsko-łyżwiarskiego przy ul. Agrykola, inwestycji opóźnionej o ponad rok. Z tego właśnie tytułu miasto powinno naliczyć wykonawcy karne odsetki – 25 tysięcy złotych za każdy dzień spóźnienia.
       Co dalej z przetargiem? Decyzję podejmie prezydent. Możliwości w zasadzie są dwie: znaleźć brakujący milion albo unieważnić postępowanie i poszukać kolejnego wykonawcy.
       Przypomnijmy, że na wyremontowanym targowisku ma powstać 12 nowych pawilonów handlowych (stare zostaną zburzone), powstaną nowe wiaty i odnowione zostaną miejsca do prowadzenia handlu. Zmodernizowane zostaną także drogi i chodniki oraz wyposażenie placu targowego.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama