UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Byli pracownicy Corinny dostaną wypłaty (aktualizacja)

2020-02-05
Aktualizowany 2020-02-07 16:55
 
Elbląg, Byli pracownicy Corinny dostaną wypłaty   (aktualizacja)
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

- Do dzisiaj nie otrzymaliśmy wynagrodzenia za grudzień. Prosimy o nagłośnienie sprawy – napisała do nas jedna z pracownik zlikwidowanego zakładu firmy Corinna. W piątek, dwa dni po publikacji tego artykułu, otrzymaliśmy dodatkowe informacje od syndyka Corinny. 

Przypomnijmy, że z końcem roku pracę w Corinnie przy ul. Fromborskiej, straciło 181 osób, zakład zaprzestał działalności, a spółka ogłosiła upadłość. Pracownicy otrzymali trzymiesięczne wypowiedzenia, ale pracowali tylko do końca grudnia. Syndyk masy upadłościowej obiecał, że otrzymają wszystkie należne pieniądze, łącznie z odprawami. Tymczasem...

- Jestem byłą pracownicą firmy odzieżowej Corinna. Piszę do Was w imieniu swoim i byłych pracowników firmy. Zwracamy się wszyscy z pytaniem i prośbą, czy portEl.pl nie pomógłbym nam nagłośnić obecnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy wynagrodzeń za przepracowany grudzień, a pani syndyk jest na urlopie. I nic nie wiemy. Czy dostaniemy pieniądze? Kiedy? Mamy nadzieję, że ktoś się tym zainteresuje – napisała do nas kilka dni temu jedna z byłych pracownic firmy.

Renata Piętka, radca prawny i syndyk w firmie Corinna rzeczywiście przebywała na urlopie od 18 stycznia do 4 lutego. Gdy z niego wróciła, odpowiedziała nam na pytania w sprawie wynagrodzeń dla byłych pracowników firmy.

- Uprzejmie informuję, że wszystkie wnioski (do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – red.) zostały złożone, przeszły od razu pozytywnie weryfikację i czekamy obecnie na przelew. Wyrażam głęboką nadzieję, że nastąpi to w tym tygodniu.  Jesteśmy przygotowani, aby jak tylko pieniądze wpłyną, tego samego dnia wypuścić przelewy dalej. W ponad 90 procentach wszystkich pracowników, otrzymają oni po około od 3 do 5 pensji (w zależności od stażu pracy i długości wypowiedzenia) plus ekwiwalenty za urlop. W zakresie grudnia 2019 syndyk zgodnie z procedurą musi stosować przepis art. 230 PU, zaś pracownicy są w nim umieszczeni w ust. 2 – napisała do nas Renata Piętka.

A to oznacza, że wynagrodzenia pracowników za grudzień zostaną wypłacone po opłaceniu wydatków związanych m.in. z zarządem i likwidacją masy upadłości, kosztów archiwizacji dokumentów, podatków i innych opłat związanych z likwidacją masy upadłości.

 

Aktualizacja z piątku: Dzisiaj otrzymaliśmy dodatkowe informacje od syndyka Renaty Piętki: - W dniu dzisiejszym wpłynęły środki z FGŚP, które zostały rozdysponowane na rzecz pracowników. Tak jak uprzednio wskazywałam, jest to równowartość od 3 do 6 wynagrodzeń w zależności stażu pracy. Jednocześnie informuje, że syndyk w związku z uzyskaniem zgody sądu rozpoczął sprzedaż ruchomości będących składnikami masy, zatem wszystkie zainteresowane osoby proszę o kontakt z biurem Corinny bądź mailowo z biurem syndyka: sekretariat@pskancelaria.pl . Szybka sprzedaż umożliwi ograniczenie kosztów postępowania, a tym samym umożliwi zgromadzenie środków na inne zobowiązania masy z art. 230 ust. 2 PU, w tym wynagrodzenia grudniowe pracowników.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama