UWAGA!

Były burmistrz Tolkmicka pokieruje ZUO

 
Elbląg, Andrzej Lemanowicz (z lewej) na spotkaniu z ministrem Markiem Gróbarczykiem
Andrzej Lemanowicz (z lewej) na spotkaniu z ministrem Markiem Gróbarczykiem (fot. MM)

Andrzej Lemanowicz, były burmistrz Tolkmicka, został dyrektorem Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. W konkursie na to stanowisko pokonał sześciu kontrkandydatów. Swoje obowiązki objął w środę. 

Andrzej Lemanowicz ma 56 lat, pochodzi z Elbląga. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Pracował m.in. w Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Tolkmicku. W 2006 roku po wygranych wyborach samorządowych objął stanowisko burmistrza Tolkmicka, który to urząd sprawował aż do 2018 r. W ostatnich wyborach nie startował, choć liczył na zwycięstwo swojego wieloletniego współpracownika Józefa Zamojcina (Lemanowicz miał być jego zastępcą). Stało się jednak inaczej, dlatego były burmistrz wystartował w konkursie na dyrektora ZUO. Wakat na tym stanowisku panował od połowy ubiegłego roku, gdy na emeryturę przeszedł twórca i wieloletni dyrektor ZUO Marian Wojtkowski. 
       - Pan Andrzej Lemanowicz był najlepszym kandydatem na to stanowisko spośród siedmiu startujących w konkursie osób. Ma bardzo dużą wiedzę o elbląskim ZUO, wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i przedstawił ciekawy plan dalszej działalności spółki - mówi Jadwiga Król, przewodnicząca Rady Nadzorczej ZUO, która zasiadała w komisji konkursowej. Decyzję komisji zatwierdził prezydent Elbląga. 
       Swoje obowiązki Andrzej Lemanowicz objął w środę, 16 stycznia. Umowę podpisał na 5 lat. - W tej branży przepisy często się zmieniają, dlatego ZUO musi za nimi nadążać. Czekają nas inwestycje związane na przykład z zagospodarowywaniem bioodpadów czy wykorzystaniem paliwa rdf z odpadów. Ważną kwestią jest to, by coraz mniej odpadów trafiało na składowisko i by były one w jak największym stopniu segregowane już w miejscu ich powstawania. Na tym musimy się skupić w najbliższych latach - powiedział nam Andrzej Lemanowicz.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama