UWAGA!

Cicho o Cieśninie

Elbląg, Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący Związku Miast i Gmin Morskich
Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący Związku Miast i Gmin Morskich

- Trudno nie odnieść wrażenia, że w sprawie pełnego otwarcia Cieśniny Pilawskiej warszawscy urzędnicy nabrali wody w usta - mówi Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący Związku Miast i Gmin Morskich.

Problem należącej do Rosji Cieśniny był jednym z tematów Sejmiku Morskiego, który odbył się w Elblągu pod koniec ubiegłego tygodnia.
     - Teraz jak to się mówi, piłka należy do Rosjan – tłumaczy Jaroszewicz. - Oficjalnie nikt w Warszawie nie chciał mi nic powiedzieć, ale nieoficjalnie dowiedziałem się, że jest już wynegocjowane stanowisko. Jakie? Niestety, nie udało mi się dowiedzieć. Jest też opracowany traktat, który miałby być podpisany, ale wszystkie dokumenty od jesieni ubiegłego roku ma strona rosyjska i od tego czasu jest cisza. Oczywiście napięcia między Polską a Rosją zapewne nie służą rozwiązaniu tego problemu - zauważa przewodniczący.
     Uczestnicy kolejnych Sejmików: naukowcy, samorządowcy oraz praktycy debatują o najważniejszych problemach, jakie dotykają mieszkańców terenów nadmorskich. W tym roku wiodące były - obok Cieśniny Pilawskiej i budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - problemy rozwoju małych portów, które jak kiedyś powinny napędzać gospodarkę lokalnych społeczności.
     - Uważamy, że o losie małych, lokalnych portów powinny decydować gminy, a nie urzędnicy w Warszawie – przekonuje Jaroszewicz.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A moim zdaniem to najwyzsza pora rozpoczac przekop mierzei , jak sugerowal to juz kilkanascie lat temu prof Krzysztof Luks , wielki oredownik tej inwestycji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tomasz(2005-06-08)
 • ...ale wszystkie dokumenyy ma strona rosyjska....??? Bo sie potne...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sponiewierana tą wiadomością(2005-06-08)
 • No, ale zapewne pogłębili dozgonną przyjaźń - udowadniając 1031 raz dyletanctwo i oportunizm. Czy UNE się nie wstydzą takich informacji przekazywać? Przeca to kompletne fiasko czegokolwiek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2005-06-08)
 • Jedyna mozliwoscia jest budowa kanalu. Jesli stolyca swiata Krynica Morska jest preciw niech ten kanal powstanie za tym "miasteczkiem" i po klopocie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prezydent(2005-06-08)
 • A trzeba wiedzieć, że pomiędzy Krynicą Morską a Piaskami są najpiękniejsze plaże w Polsce, nie ma nigdzie lepszego piasku - budowa tam przekopu to nie jest dobry pomysł !
 • To zbuduj sobie z tego piasku miejsca pracay i go daj dziecim na kolacje niech zjedza!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prezydent(2005-06-08)
 • no to się zanurzamy! ale wszyscy Pan i Pani też!
Reklama