UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co słychać na targowisku

 
Elbląg, ZBK chce zachęcić handlowców do częstszego korzystania ze stołów
ZBK chce zachęcić handlowców do częstszego korzystania ze stołów (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Prawie wszystkie nowe pawilony na targowisku mają już najemców.  Zarządca targowiska zachęca też kupców do korzystania z nowo wybudowanych stołów przy pawilonach. Ruszy też kolejny etap modernizacji.

Przypomnijmy: w ubiegłym roku zakończyła się modernizacja miejskiego targowiska. W jego ramach wybudowano 12 nowych pawilonów. Większość z nich ma już najemców.
       - 11 pawilonów ma już użytkowników. Opłata za ich użytkowanie wynosi 540, 50 zł za miesiąc – wyjaśniał Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych, które zarządza targowiskiem, na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.
       Przed pawilonami postawiono 100 stołów do handlowania. Część miejsc (38 stołów) zostało „zarezerwowane” na potrzeby rolników, dla których przygotowano tez preferencyjne stawki na korzystanie.
       - Dla rolnika opłata rezerwacyjna wynosi 18,75 zł za miesiąc. Umowy są podpisane na rok, co stanowi opłatę w wysokości 225 zł – wyjaśniał Artur Adamczuk.
       Pozostali płacą 5,20 zł za jeden dzień targowy i opłatę rezerwacyjną w wysokości 25 zł miesięcznie. Te umowy również są zawierane na rok.
       Żeby ułatwić handlowanie na stołach i zachęcić kupców do korzystania z nich na targowisku,  naprzeciwko stołów mają zostać wybudowane miejsca parkingowe. Na spotkaniach zarządcy targowiska z kupcami, handlujący skarżyli się, że przy stołach brakuje miejsc na rozłożenie większej ilości towaru. Prowadzone są też działania mające „uporządkować” handel na stołach, tak by poszczególne „branże” sąsiadowały ze sobą.
       Z innych inwestycji na uwagę zasługuje plan postawienia nowych pawilonów handlowych (i wyburzenia dotychczasowych), choć nie ma konkretnej daty jego realizacji. Chodzi o boksy z prawej strony (patrząc od wejścia przy ul. płk. Dąbka) za parkingiem. W tym roku zostanie za to wylany nowy dywanik asfaltowy w przejściach między stoiskami oraz zostaną zlikwidowane największe dziury w nawierzchni targowiska. 
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama