UWAGA!

Concordia chce "Stadion"

 
Elbląg, Concordia chce przejąć obiekt noclegowy przy ul. Brzeskiej
Concordia chce przejąć obiekt noclegowy przy ul. Brzeskiej (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Concordia Elbląg chce użyczyć od miasta na 20 lat boiska przy ul. Krakusa oraz Mazurskiej, a także obiekt noclegowy przy ul. Brzeskiej. Klub chce stworzyć tam Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego. Ratusz zgadza się na użyczenie, ale tylko na 10 lat. O wszystkim zadecydują radni na najbliższej sesji, która odbędzie się 24 stycznia.

Na początek przypomnienie: MMKS Concordia Elbląg korzysta ze sportowych obiektów miejskich, na które ma podpisaną z miastem umowy użyczenia na okres roku. I co roku podpisuje kolejną umowę. Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to prowizorka, która utrudnia funkcjonowanie klubu.
       Obiekt noclegowy „Stadion” przy ul. Brzeskiej (przy boisku przy ul. Krakusa) stoi pusty od maja 2017 r. Początkowo chciał go przejąć IKS „Atak”, aby urządzić w nim centrum sportowe dla niepełnosprawnych, ale ze względu na duże koszty finansowe zrezygnował. Concordia o obiekt ubiega się od dłuższego czasu.
       - Na bazie przejętych obiektów chcemy utworzyć Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego, w którym mogliby trenować elblążanie już od 4 roku życia. Prowadzimy już zajęcia sportowe w niektórych elbląskich przedszkolach. W obiekcie noclegowym chcemy tez wyremontować pokoje, aby można było organizować tam obozy piłkarskie – zdradził Marek Burkhardt, dyrektor Concordii Elbląg.
       To jednak nie wszystko. W obiekcie noclegowym „Stadion” mają powstać też m.in. szatnie dla piłkarzy. Boisko przy ul. Krakusa posiada tylko warunkową licencję dopuszczająca do gry w IV lidze. A wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że pomarańczowo – czarni w przyszłym sezonie zagrają w III lidze. Stadion przy ul. Krakusa do rozgrywek III ligi raczej na pewno nie zostanie dopuszczony. „W budynku zlokalizowane będą – obok pokoi noclegowych – szatnie dla zawodników i sędziów, pomieszczenia odnowy biologicznej, pomieszczenia dla delegatów i obserwatorów, punkt medyczny, biuro zawodów oraz pomieszczenia magazynowo - gospodarcze. Przy boisku głównym zostanie wybudowane małe piłkarskie boisko trawiaste na potrzeby szkółki piłkarskiej.” - czytamy w uzasadnieniu uchwały, która będzie rozpatrywana na najbliższej sesji elbląskiej Rady Miejskiej.
       - Docelowo chcemy przystosować cały kompleks sportowy przy ul. Krakusa i Brzeskiej do rozgrywek w III lidze. Po awansie w tym roku prawdopodobnie będziemy grać na stadionie miejskim przy ul. Agrykola – mówił Marek Burkhardt.
       Zgodę na użyczenie obiektów muszą wyrazić radni. Projekt uchwały oddającej klubowi boiska przy ul. Krakusa i Mazurskiej oraz obiekt noclegowy „Stadion” jest już przygotowany i będzie rozpatrywany na najbliższej sesji (24 stycznia). Miejscy urzędnicy chcą zawrzeć umowę na okres 10 lat. Dowiedzieliśmy się jednak, że klub wnioskował o dłuższy okres umowy.
       - Jestem zaskoczony. Wnioskowaliśmy o zawarcie umowy na okres 20 lat – mówił Marek Burkhardt.
       Jeszcze nie wiadomo, czy zostanie zgłoszona poprawka (i jak do tej propozycji ustosunkują się radni i prezydent Elbląga). Wszystko rozstrzygnie się 24 stycznia. To już kolejna próba oddania pomarańczowo – czarnym tego obiektu, w ubiegłej kadencji Rady Miejskiej radni skutecznie uniemożliwiali przejęcie kompleksu przez klub.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Mam nadzieję, że teraz, gdy PiS stracił większość w radzie, wniosek Concordii zostanie rozpatrzony pozytywnie. Tym bardziej, że ten klub, w przeciwieństwie do upadającej Olimpii ciągle się rozwija i przynosi miastu chlubę.
 • Co za żenada. Fajna drużyna która gra z większym zapałem niż Olimpia Elbląg, a władze miasta chcą im rzucać kłody pod nogi. Czy urzędnicy wolą aby obiekt stał pusty i popadał w ruinę jak basen odkryty?
 • Czemu wiejski klub chce stadion w mieście Jak tak bardzo im zależy to ustalić cenę za wynajem i najpewniej wszyscy będą zadowoleni Daj to było w epoce słusznie minionej
 • Udostępnić ten obiekt Concordii. Stadion też można by trochę ogarnąć. Myślę, że to fajny obiekt tylko te krzaki od Krakusa. .czy to naprawdę trzeba wysokich nakładów aby to wyciąć ?
 • @Kubuś - Chyba żartujesz, albo masz dzień na opak
 • Gówniarz wypił Kubuśia i świruje usia siusia. Za wynajem budynku przy Brzeskiej niech płacą dzierżawę. A boisko w Modrzewiu niech przystosowuja do 3 ligi. Maja na to do sierpni 2019 r czas.
 • Zadnej condonii na A8 , wypad do batorowa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  35
  Kibic OE(2019-01-11)
 • Dlaczego radny Marek Burkhardt nie zrezygnuje z radnego jak pan Szałachowski. Nie wystarcza mu dyrektorski stołek w prywatnym klubie piłkarskim. Czy boi sie ze straci wpływy i go prywaciarz wywali.
 • @hthh - Taka fajna drużyna, że nikt nie chodzi na jej mecz. Nikt, poza rodzinami graczy i kibicami wszystkich elbląskich zespołów. Wszyscy ludzie oglądający mecz Concordii do domu mogą wrócić jednym autobusem. Co do większego zapału - no cóż, łatwiej mieć większy zapał grając bez presji, za podobną kasę dwie ligi niżej na poziomie amatorskim, gdzie większość twoich konkurentów poza kopaniem piłki musi jeszcze chodzić do pracy. Zobaczymy jak kolorowo będzie w 3 lidze, bo już wiemy, że Concordia zamierza eksploatować stadion, o który dba Olimpia.
 • Najśmieszniejsze jest to, że chcą aby miasto '' użyczyło '' a następnie dało pieniądze w ramach szkolenia młodzieży na dostosowanie i utrzymanie.
 • Dla 15 czy 20 kibiców i to powiązanych rodzinnie z klubem stadion i obiekt po MOSiR. W Modrzewiu po Mlexerze postawic kontenery i boisko ogarnalige i gicio. ć na 3
 • Było będzie jest zawsze ZKS, ale... Moim zdaniem niech dostaną z kilku względów. Niech się tam rozgoszcza i nie wracają na A8 to po 1. Poza tym zdrowa rywalizacja może napedzic rozwój także Olimpii np. Nie będzie się oddawać wolna ręką trenerów typu Florek, albo Boros, tak dobrze czytacie. Czy wobec tego, że Boros otwiera szkole, nie lepiej było zaproponować pracę w AKADEMII Olimpii. Były chociaż próby. A co na niech ma i na 100 lat, bo fuzja i tak nic nie da. OE Z oe2004 jak się łączyła były zapewnienia że kasa które dostawał wcześniej 2 klubg, pozostanie bez zmian na nowa Olimpię. I co? Kupa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  0
  Konfitura (2019-01-11)
Reklama