UWAGA!

Dla zaradnych bezrobotnych

Takiego nowatorskiego projektu dotyczącego rozwoju małej przedsiębiorczości jeszcze w regionie elbląskim nie było. Projekt nosi nazwę Elbląska Akademia Mikroprzedsiębiorcy.

Wystarczy mieć pomysł na swój biznes i zgłosić się do Elbląskiej Izby Przemysłowo- Handlowej. Każdy chętny do prowadzenia własnej działalności gospodarczej przejdzie specjalny, trzymiesięczny kurs. Później, jeżeli przedstawi swój pomysł na biznes i jego projekt znajdzie akceptację specjalistów, na rozpoczęcie swojego interesu otrzyma aż 24 tysiące złotych (np. na wyposażenie własnego biura, zakup małej linii technologicznej, maszyn czy samochodu). Następnie przez pół roku będzie pod stałą opieką doradcy finansowego, a do tego co miesiąc otrzyma 700 zł na opłacenie składek ZUS.
     - Program skierowany jest do grup społecznych najbardziej zagrożonych bezrobociem: a więc do młodzieży, kobiet, osób po 50 tym roku życia oraz do mieszkańców wsi, którzy zrezygnowali z działalności rolniczej - mówi Lucyna Szmurło, szefowa Elbląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. - Takiego projektu jeszcze nie było.
     Elbląska Izba otrzymała na swój program 700 tysięcy zł z Europejskiego Funduszu Społecznego.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama