UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Do wzięcia

Jeszcze w czerwcu Euroregion Bałtyk rozdysponuje prawie 2 miliony złotych z unijnego funduszu Phare.

Pieniądze pochodzą z programu współpracy przygranicznej "Region Morza Bałtyckiego". Do Stowarzyszenia Gmin Euroregion Bałtyk wpłynęło ponad 20 wniosków o dofinansowanie. Jest wśród nich projekt Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid", który liczy na ponad 300 tysięcy euro na dokończenie remontu budynku przy Placu Jagiellończyka.
     Jak mówi pełniący obowiązki dyrektora "Światowidu" Antoni Czyżyk, placówka chce zmodernizować salę sportową, docieplić cały budynek, poprawić wygląd II piętra oraz zamontować windę dla osób niepełnosprawnych.
     - Chcemy, żeby pomieszczenia, które odwiedza i w których pracują dzieci i młodzież były nowoczesne i dobrze wyposażone - mówi Antoni Czyżyk.
     Wkrótce rozstrzygnięty zostanie także konkurs, jaki w imieniu Unii Europejskiej Euroregion ogłosił na mniejsze, tzw. miękkie projekty. Jak mówi szef Euroregionu Zdzisław Olszewski, w najbliższych tygodniach odbędą się również dogrywki w obu programach, tak, by wykorzystana została cała pula dostępnych środków - w sumie prawie 2,5 miliona euro. Bieżące informacje na temat unijnych "pieniędzy do wzięcia" znaleźć można na stronie internetowej stowarzyszenia pod adresem www.eurobalt.org.pl.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama