UWAGA!

Dom pod Cisem nabiera kształtów

 
Elbląg, Dom pod Cisem powstaje przy ul. Stawidłowej
Dom pod Cisem powstaje przy ul. Stawidłowej (fot. Anna Dembińska)

Dom Sąsiedzki z kawiarnią, podwórkiem z hamakami, miejscem na warsztaty i zajęcia dla wszystkich mieszkańców. A oprócz tego hostel, sklep społeczny i Centrum Integracji Społecznej z pracowniami, które pomogą zdobyć kwalifikacje oraz doświadczenie osobom mającym trudności z wejściem lub powrotem na rynek pracy. To wszystko znajdzie się w jednym miejscu, w budynku przy ul. Stawidłowej. Zakończono już prace konstrukcyjne.

Inwestycję realizuje Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, które odkupiło ten przedwojenny budynek od miasta. Organizacja ta skończyła właśnie 23 lata, co było okazją nie tylko do przypomnienia jej historii, ale i do zaprezentowania postępów na budowie Domu pod Cisem.
       Jak się okazuje zakończyły się już prace konstrukcyjne, teraz wykonawca zajmie się pracami wykończeniowymi, dzięki którym m.in. powstaną pomieszczenia czy biura. Na wiosnę zaplanowano prace związane z elewacją, która będzie ceglana. Ma ona nawiązywać to obiektu, który stał w tym miejscu wcześniej.

  Elbląg, Dom pod Cisem nabiera kształtów
fot. Anna Dembińska

Według planów pracę mają potrwać do czerwca 2019 r. Koszt budowy wraz z wyposażeniem to ok. 4,3 mln zł, z czego 2,9 mln zł to fundusze unijne. Co ciekawe każdy, kto ma na to ochotę może wesprzeć budowę Domu pod Cisem – jednorazowo lub wielokrotnie. O tym, w jaki sposób możesz to zrobić przeczytasz na stronie stowarzyszenia. "Pomaganie kosztuje – odtworzenie budynku i wyposażenie to ponad 4 mln złotych. Pozyskaliśmy już większość pieniędzy z funduszy unijnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Miejskiego w Elblągu. Potrzebujemy jeszcze co najmniej 100 tys. zł na zakup wyposażenia pracowni w sprzęt, narzędzia, meble itp." - apeluje ESWIP na swojej stronie. - "Robimy ważną i potrzebną rzecz dla elblążan. Twoja życzliwość i pomoc finansowa jest nam bardzo potrzebna".

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama