UWAGA!

Dotacja na elektroniczny pomysł

2011-06-03
08:30

18 kwietnia 2011 ogłoszono konkurs projektów w ramach Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Nabór wniosków ruszył 9 maja 2011 i potrwa do 3 czerwca 2011.

W ramach Działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi.
       O wsparcie w ramach tego działania może się ubiegać tzw. e-startup, czyli nowo założona firma działająca w branży e-biznes/IT. W kontekście dotacji 8.1 POIG – mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą nie dłużej niż 1 rok od dnia rejestracji działalności.
      
       E-pomysł, który otrzymał dofinansowanie
       Jednym z projektów, który zaistniał dzięki tej dotacji jest Edumix.pl który powstał niczym Prima Aprilis’owy żart - 1 kwietnia 2010 roku. Mimo, iż serwis dopiero raczkuje, pisano już o nim w branżowych portalach takich jak: Mambiznes.pl, czy też Bankier.pl.
      
       Czym w ogóle jest Edumix?
       Edumix, to najlepsza mikstura edukacyjna w sieci (a przynajmniej taką ma się stać wkrótce). Na serwisie dostępne są aktualne informacje o możliwościach kształcenia w poszczególnych regionach Polski, a także baza firm i instytucji związanych z szeroko pojętą edukacją i nauką. Całość informacji została podzielona na sześć sekcji tematycznych, a są to: Szkolenia i kursy, Studia, Firmy i instytucje, Szkoły i przedszkola, Obiekty szkoleniowe, Ogłoszenia drobne.
      
       12 miesięcy z życia StartUp-u
       Obecnie na portalu swój wpis dokonało ponad 600 firm szkoleniowych, niemalże 100 uczelni wyższych, prawie 1,7 tys. ośrodków szkoleniowo-konferencyjnych oraz 12 tys. szkół i przedszkoli. Każdego dnia na portalu powstają nowe wpisy a baza ofert edukacyjnych rośnie z każdym dniem.
      
       Co się obecnie dzieje ze StartUp-em?

       Rozwój poszczególnych części portalu jest różny i zależy od regionu kraju. Prym wiodą oczywiście takie województwa jak: mazowieckie, dolnośląskie, małopolskie, wielkopolskie oraz łódzkie. Najgorzej jest w regionie lubuskim, podkarpackim oraz warmińsko-mazurskim – aktywność firm szkoleniowych oraz uczelni z tych województw jest równa niemalże zeru.
       Nie od dziś wiadomo, że na lepsze szkolenie, bądź specjalistyczny kurs, należy się wybrać do dużych aglomeracji, a prywatna szkoła wyższa z lubuskiego, posiadająca jeden kierunek - nigdy nie zdobędzie tak międzynarodowej renomy, jaką ma np. Uniwersytet Warszawski. Stąd też aktywniejsze firmy szkoleniowe oraz ośrodki naukowe pochodzą z największych miast. Na portalu jest więc jak w życiu – więcej informacji jest w tych regionach, gdzie coś się faktycznie dzieje.
      
       Co o portalu sądzą jego użytkownicy?
       „Podoba nam się jego profil merytoryczny oraz zielona szata portalu.” - Marian Gojżewski, dyrektor ds. szkoleń w Centrum Psychoterapii i Szkoleń Psychologicznych.
      
       „Chwalebny pomysł…” - dr Adam Sosnowski, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania "Copernicus" we Wrocławiu.
      
       „Bardzo fajna sprawa tylko, że zbieranie danych trochę będzie trwało...” - czytelnik „emi” z forum echodnia.eu.
      
       A co sądzisz o portalu Ty?
       Wejdź i zobacz sam - www.edumix.pl.
      
      

 


       -------------------- Reklama ----------------------


      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej