UWAGA!

Drugie podejście do strażnicy

 Elbląg, (wizualizacja KM PSP Elbląg)
(wizualizacja KM PSP Elbląg)

Po unieważnieniu pierwszego przetargu elbląscy strażacy zmienili przewidywany zakres robót i ogłosili drugie postępowanie mające wyłonić wykonawcę siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na oferty czekają do 21 lutego.

Pierwszy przetarg na budowę nowej komendy Państwowej Straży Pożarnej i jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Elblągu został unieważniony z powodu zbyt dużej różnicy pomiędzy kwotą przeznaczoną na budowę przez strażaków a oczekiwaniami finansowymi potencjalnych wykonawców. Przypomnijmy: strażacy oszacowali koszt prac na 10,5 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na 14,7 mln zł.
       Strażacy zdecydowali się ograniczyć zakres robót w nadziei, że w nowym przetargu uda się wyłonić wykonawcę. W pierwszym etapie budowy zwycięzca przetargu będzie musiał wykonać komplet prac w zakresie przyłączy, sieci i instalacji zewnętrznych sanitarnych i elektrycznych, wykopów, przepustów dla instalacji, wybudować budynek główny (siedzibę komendy i JRG nr 1) w stanie szczelnym, zamkniętym, z kompletną elewacją i dachem, kanalizacjami podposadzkowymi, przygotowaniem podłoża pod posadzki oraz wykonać palowanie i roboty ziemne pod garaż wielostanowiskowy oraz komorę dymową.
       Nowa siedziba elbląskich strażaków ma powstać przy ul. Łęczyckiej. Prace mają zostać wykonane do końca października tego roku. Otwarcie ofert nastąpi 21 lutego. Najlepsza oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.) i okresu gwarancji (40 proc.)
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • jak juz pisalam - jednostka w tej lokalizacji odpada !!! ludzie pomyslcie troszke !!! chlopaki juz czasem maja problem z dojazdem, a co dopiero z leczyckiej ?? no chyba ze beda latac helikopterem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  xaniaxbx(2019-02-07)
 • Będzie taniej, zbudujcie bez ścian a za sufit plandeka. Albo powstanie duży obiekt ze wszystkim albo goncie się, strazacy tez ludzie .kiedy wroci do Elbląga dyspozytornia co ?
 • Ten genialny pomysł lokalizacyjny popierał były komendant i dawny układ w UM. Pytanie dlaczego ? Czy obecna lokalizacja w centrum ma taka wartość dla dewelopera, że można było na niej. .. .coś niecoś ?
 • Przez co najmniej 8 lat poprzedniej kadencji poprzedniego szefa straży trudno było w ogóle cokolwiek załatwić. Teraz okazuje się że wszystko jest. Nowe samochody, sprzęt i siedziba będzie nowa. Poprzedni miał talent do szukania sponsorów, których odznaczał 4 maja. Ale dla straży korzyści nie było widać. Tylko układy koleżeńsko - biznesowe kwitły i lans miał miejsc. Teraz chociaż jest czym pracować (ratować).
 • To prawda. Stary budynek, stare samochody to było eldorado. Zawsze coś trzeba naprawić. A i swój człowiek był, (na szczęście już odszedł z pożytkiem dla straży pożarnej), na odpowiednim stanowisku kwatermistrza. Wielka radość kierownictwa, no i tudzież kierownika była wtedy, gdy można było coś naprawić. Bo płatności były i wydatki, oczywiście państwowej kasy. A jak są wydatki to cieszy się przede wszystkim zleceniobiorca. I ten drugi też się cieszy. .. .bo może coś naprawić ?
 • Lokalizacja remizy powinna być w miejscu gdzie jest możliwość szybkiego dojazdu w każdą część miasta. Czy ta jest dobra? W tym układzie przebudowa ul. Łęczyckiej nie wchodzi w rachubę, bo po prostu nie ma możliwości jej poszerzenia. Jedyna opcja to zrobienie jej jednokierunkowej w stronę ul. Bema. Mieszkańcy osiedla Przy Młynie będą musieli dojeżdżać do siebie ul. Grottgera. Także inni tą ulicą na cmentarz Dębica. Obecnie Łęczycka jest w godzinach szczytu zakorkowana. Omijają ją wtedy nawet taryfiarze. Nic, tylko pogratulować pomysłu. Oj, przydałaby się Obwodnica Północna Panie Prezydencie Wróblewski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  pelikan(2019-02-07)
 • popieram pelikana, w trybie pilnym ratusz powinien umieścić w planie na 2019/ 2020 : 1/ \Obwodnicę Wschodnią, 2/ przebicie przez dawną bazę PKS naprzeciwko Osiedla Przy Młynie do Sadowej 3/ światla przy pętli na Saperów blokujące ruch na Bema w stronę Lęczyckiej, gdy wyjeżdzają strażacy w stronę miasta.
 • deweloper się niecierpliwi
 • Stare auta to służyły 9 lat temu bo 8 lat temu zakupiono nowe scanie zresztą samo PSP nie dało by sobie rady żeby nie Ochotnicze Straże Pożarne które jeżdżą naprawdę starymi autami wyeksplatowymi staruszkami tu można powiedzieć że to są Stare auta.
 • Elbląg od 9 lat posiada nowe scanie jeśli ktoś mówi i piszę że dopiero teraz mają nowe auta to po prostu łże jak pies...co mają dopiero powiedzieć Ochotnicze Straże które są zapleczem naszego miasta??? ONI dopiero jeżdżą wysłużonymi autami ale żeby nie oni PSP nie dała by rady...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Marcinnnnn(2019-02-08)
Reklama