UWAGA!

Działka na Modrzewinie na sprzedaż

 Elbląg, Widok na Modrzewinęz drona
Widok na Modrzewinęz drona (fot. Mikołaj Sobczak)

Miasto chce sprzedać mającą ponad pół hektara działkę na ulicy Stanisława Sulimy. Nieruchomość wyceniło na 557 tys. zł.

Prezydent Elbląga ogłosił przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 0,6 ha, położonej przy ul. Stanisława Sulimy, na terenie dzielnicy Modrzewina-Południe. - Nieruchomość jest niezabudowana, położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Elbląskiego Parku Technologicznego, zabudowy magazynowej oraz zabudowanych i przeznaczonych pod inwestycje terenów techniczno-przemysłowych - czytamy w dokumentach przetargowych.

Działka zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przeznaczona jest pod obiekty produkcyjne, składy i magazyny lub zabudowę usługową. Przetarg odbędzie się 30 stycznia w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Cena wywoławcza działki to 557 tys. zł.

 

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tragedia, tak piękne tereny przeznaczyć na magazyny to jakiś bezmózg wymyślił. Jakby terenu wzdłuż obwodnicy nie było z dostępem do węzłów i ekspresówki. Terenów mniej atrakcyjnych mieszkaniowo.
 • Ehh... Gdyby tam powstały mieszkania z pięknym widokiem. Piękne przedłużenie Elbląga o te tereny. Ktoś kiedyś powinien zrobić zestawienie, ile zysków dałoby miastu stworzenie tam dzielnicy mieszkalnej, a ile przyniosła specjalna strefa ekonomiczna, czy miasto na tym nie straciło. Należy pamiętać, że Wróblewski (jeżeli dobrze pamiętam) jeszcze w 2018 roku mówił o poszerzeniu specjalnej strefy ekonomicznej oczywiście kosztem strefy północnej, która docelowo ma być mieszkalna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  3
  DaleBartholomewCooper(2022-12-02)
 • @Art :) - To był idealny teren pod specjalną strefę ekonomiczną. Połączenie z S7 umiarkowanie dobre, z parkingiem dla TiRów tak samo... ale za to magazyny, firmy i składowiska mają piękne zachody słońca, których nikt im nie zazdrości... a gdyby powstało tam osiedle mieszkaniowe to byłoby zwyczajnie niesprawiedliwe !
 • czekamy wróbelku na referendum
 • Moim skromnym zdaniem, rozwój infrastruktury mieszkaniowej w tamtym rejonie to był zdecydowanie lepszy pomysł niż upychanie osiedli w miejscu gdzie już jest słaba infrastruktura drogowa (np. sadowa czy łęczycka).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  5
  NiePrawyAleSprawiedliwy-(2022-12-02)
 • @Art :) - Atrakcyjny teren z zapachem z ZUO i oczyszczalni ścieków.
 • @GłębokaMyśl - I dlatego jest to referendum
 • Ciekawe co za janusz urbanistyki wymyslil ta strefe ekonomiczna wraz z magazynami na modrzewinie. Ciezkie tiry musza wjezdzac do miasta rozwalając browarną, mazurską, kwiatkowskiego, . Na modrzewinie juz wszystkie strudzienki pozapadane przez tiry. Tak ci geniusze od drog pobudowali drogi w strefie ekonomicznej ze juz te drogi za do remontu a przeciez ta droge wybudowali niespelna 10 lat temu i juz do kapitalnego remontu. W normalnych miastach takie strefy buduje sie przy glownych wezlach z obwodnic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24
  6
  referendum i adios(2022-12-02)
 • Tam powinny być piękne tereny pod zabudowę osiedli i domków jednorodzinnych. To przepiękny rejon.
 • @Gnoom - a ty dalej jak te antyszczepy Nowej Nadziei Brauna. ZUO to ty masz w butach.
 • Kolejny elbląski Janusz biznesu kupi działke i pobuduje fabryczke i zatrudni ludzi za najniższą. Czemu nie ma tu inwestorów z zagranicy? Ręka rękę myje, urzedasy nie dadzą zbankrutować rodzince i kolegom psudobiznesmenom. Made in Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  Niezadowolony(2022-12-02)
 • przecież chodzi o to aby ludziom w tym mieście żyło się źle, aby z niego się wprowadzali, dlatego tak rządzą
Reklama