UWAGA!

Dzień przedsiębiorczości w wojsku

Elbląg, Zdjęcia: 15 Brygada Zmechanizowana.
Zdjęcia: 15 Brygada Zmechanizowana.

2 kwietnia na terenie 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku odbył się „Dzień Przedsiębiorczości”. Kilkudziesięciu uczniów giżyckich szkół średnich zapoznało się ze specyfiką zawodu żołnierza.

Uczestnicy tego nietypowego dla nich dnia rozpoczęli go od udziału i obserwacji apelu porannego w batalionie dowodzenia i kompanii zaopatrzenia. Następnie zwiedzili Salę Tradycji 15 BZ, zapoznając się z historią i tradycjami jednostki. Po historii przyszedł czas na współczesność – zapoznanie ze specyfiką, zadaniami oraz codzienną działalnością żołnierzy zawodowych na zajmowanych przez nich stanowiskach służbowych. Wnikliwej obserwacji pogłębionej przez szereg – często dociekliwych i wnikliwych pytań – poddana została kadra kompanii łączności, ochrony i regulacji ruchu oraz przedstawiciele pododdziałów logistycznych brygady.

 


     Po rozmowach przyszedł czas na zapoznanie się z bronią strzelecką, uzbrojeniem i sprzętem występującym na wyposażenie 15 BZ. Każdy osobiście mógł poczuć ciężar broni i wyposażenia noszonego przez żołnierzy w trakcie ćwiczeń, a tym samym na polu walki.
     - Wizyta w jednostce jak i bezpośrednie zapoznanie się ze specyfiką zawodu żołnierza było dla uczestniczących w nim młodych ludzi ciekawym doświadczeniem, pozwalającym na spojrzenie z innej perspektywy na zawód żołnierza i pomogło w podjęciu właściwej decyzji. Mamy wielką nadzieję, iż dla prawie wszystkich było to tylko utwierdzenie się w decyzji o wyborze zawodu żołnierza – podsumowuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16PDZ .

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dzień przedsiębiorczości w wojsku wygląda najczęściej tak: Podchodzi sierżant do służbowego pojazdu, spuszcza ropę i sprzedaje ją za pół ceny lub wlewa do własnego samochodu. Wiem coś o tym. .. byłem w wojsku, ale tacy "szeregowi" to mogli jedynie lejek sierżantowi potrzymać żeby mu nawet kropelka się nie zmarnowała. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZENEK.(2009-04-08)
 • Zastanawiające jest, skąd w ludziach tyle nienawiści do wojska, munduru. Czy naprawdę zasługujemy na te wszystkie słowa potępienia. Pracujemy (służymy) jak każdy jeden mieszkaniec tego kraju, ale nikogo nie nazwałbym komunistycznym śmieciem tylko ze względu na wykonywany zawód. A czasami niektórzy z nas giną na różnych misjach i nie tylko za pieniądze. Pozdrowienia dla wszystkich którzy szanują innych bez względu na wykonywaną pracę.
 • Cóż można napisać po takich komentarzach. Chore społeczeństwo, w głowach się popsuło od tego bezrobocia. Zapraszamy do armii, jest wiele wolnych etatów w jednostkach, chociażby w Elblągu. Nauczymy patriotyzmu i szacunku do innych ludzi.
 • A co to ma wspólnego z Elblągiem? Dziwny ten portal. ..
 • chcesz być alkoholikiem, do woja marsz
 • Jns promowanie armii obejmuje cały kraj, każdą wieś i miasto. Co do alkoholizmu, to przypadłość całego polskiego społeczeństwa, z którego wywodzi się każdy żołnierz. Więc o co chodzi ?
 • Pozdrowienie dla Pana Majora Wardy spoko dzionek; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jeden z uczestnikow Dnia(2009-04-28)
Reklama