UWAGA!

Ekspresowy kontenerowiec

Przed kilkoma dniami został uruchomiony specjalny ekspresowy pociąg kontenerowy z Kaliningradu do Moskwy.

Towar wysłany znad Bałtyku trafia do Moskwy w ciągu niecałych 52 godzin. Międzynarodowy rosyjsko-litewsko-białoruski program transportowy zakłada, że jednocześnie z Kłajpedy i Kaliningradu wyruszają dwa pociągi. Następnie na jednej ze stacji kolejowych w litewskiej stolicy formowany jest duży skład, do którego są doczepiane kolejne wagony na stacjach Białorusi. Jednorazowo pociągiem można przewieźć 150 20-stopowych kontenerów.
     Cena za dostarczenie towaru do Moskwy pociągiem "Merkury" została tak skalkulowana, że nie jest większa od transportu samochodowego. W przypadku tego projektu najważniejszy jest czas transportu. Tradycyjny pociąg towarowy na dotarcie z Kaliningradu do Moskwy potrzebuje średnio 12 dni. Ekspresowy kontenerowiec potrzebuje ponad dwie doby. Dla pociągu "Merkury" opracowano specjalny rozkład jazdy, a także zastosowane zostały uproszczone procedury odpraw towaru na granicach. Pociąg wyrusza z Kaliningradu i Kłajpedy w soboty. Z powrotem z Moskwy nad Bałtyk wyruszać będzie w każdy poniedziałek.
     Do końca roku pociąg będzie jeździć na tej trasie raz w tygodniu. Od przyszłego roku będzie kursować nawet codziennie. Tym szybkim pociągiem kontenerowym zainteresowane są nie tylko firmy kaliningradzkie i litewskie, ale także poważne kompanie transportowe Polski i Niemiec, dostarczające towar do Moskwy transportem samochodowym.
     Jeżeli będzie zainteresowanie w przyszłości usługa może zostać rozszerzona - przygotowywana jest oferta dostarczania kontenera od drzwi dostawcy do drzwi odbiorcy.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama