UWAGA!

Elbląg na EKG

Elbląg, Elbląg na EKG

Elbląg promowany był podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach – największego wydarzenia ekonomicznego w tej części Europy, który odbył się w dniach 16 - 18 maja. Do współpracy gospodarczej w naszym mieście zachęcali przedstawiciele władz Elbląga.

Katowicki Kongres to trzy dni dyskusji panelowych oraz towarzyszących wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 700 panelistów. Przedstawiciele instytucji rządowych, Rady Ministrów, Kancelarii Prezydenta RP, instytucji europejskich, prezesi firm prywatnych, a także państwowych. O randze tego wydarzenia świadczy chociażby fakt, że w Kongresie uczestniczył Jerzy Buzek Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Donald Tusk, Prezes Rady Ministrów.
       Na tegoroczną edycję składało się 35 paneli dyskusyjnych poruszających tematykę finansów, ekonomii, odnawialnych źródeł energii, inwestycji komunalnych, innowacyjnej gospodarki Europy oraz wielu innych.
       - Aktywnie brałem udział w dwóch sesjach. Dotyczyły one klastrów, informatyzacji oraz społeczeństwa informacyjnego – mówi wiceprezydent Adam Witek.
       Organizator EKG, którym jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, zaprosił Elbląg do udziału w kongresie na prawach miasta współpracującego, co spowodowało, że nasze miasto było widoczne na każdym panelu, podczas rozmów. Byliśmy na każdym telebimie, w materiałach promocyjnych, które otrzymali uczestnicy Kongresu. Była to doskonała promocja miasta i jego potencjału gospodarczego.
       - Jestem zadowolony, ponieważ Elbląg nie mógł być niezauważony. Ja natomiast poruszyłem ważne dla miasta tematy. Przeprowadziłem wiele rozmów. Zarówno podczas forum jak i w kuluarach. Mam nadzieję, że zaprocentują one w najbliższej przyszłości – dodaje Adam Witek.
       EKG był relacjonowany przez kilkuset dziennikarzy polskich i światowych mediów.
      
       Elbląg na Kongresie reprezentowali:
       Adam Witek – wiceprezydent Elbląga
       Witold Strzelec – doradca prezydenta Elbląga
       Jerzy Wcisła – Przewodniczący Rady Miejskiej Elbląga
       Monika Betcher-Jankowska p.o. naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej.
      
Kamil Czyżak, biuro prasowe UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nikt nam nie pomoże jak sobie sami nie pomożemy, co z tych wyjazdów dla miasta i mieszkańców wyniknie - zobaczymy O dużego inwestora walczą wszyscy !
  • Co za miła niespodzianka że Elbląg był reprezentowany jako Elbląg a nie jak zazwyczaj z ta kulą u nogi - jako "miasto na warmii i mazurach" czy ściana wschodnia.
Reklama