UWAGA!

Elbląg w pomorskim? Tak, ale tylko na chwilę

 
Elbląg, Elbląg w pomorskim? Tak, ale tylko na nieaktualnej mapie projektu
Elbląg w pomorskim? Tak, ale tylko na nieaktualnej mapie projektu (fot. nadesłane)

I to na mapie, która dotyczy budowy drogi, co swoim czujnym okiem wypatrzył jeden z naszych Czytelników, o czym równie czujnie nas powiadomił. Jak się jednak okazuje to żadna rewolucja terytorialna, a jedynie nieaktualna strona dotycząca projektu budowy drogi S7 z Elbląga do Gdańska.

Na początek przyda się mała lekcja podziału administracyjnego. I tak mamy tu dwa pojęcia: gmina Elbląg oraz gmina miasta Elbląg.
       To pierwsze oznacza gminę wiejską, w skład której wchodzą 24 sołectwa. Istotne jest również to, że gmina Elbląg wchodzi w skład powiatu elbląskiego.
       Natomiast gmina miasta Elbląg to odrębna jednostka terytorialna. Ma ona status miasta, ale wykonuje zadania powiatu. Nie wchodzi jednak ani w skład gminy Elbląg, ani w skład powiatu elbląskiego. Mówiąc prościej to po prostu obszar miasta.
       Wszystkie jednostki łączy to, że leżą w województwie warmińsko- mazurskim.
      
       Jedna mapa, druga mapa...
       Tymczasem jeden z naszych Czytelników we wtorek, na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, odnoszącej się do projektu budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Koszwały - Kazimierzowo wypatrzył, że powiat elbląski oraz gmina Elbląg leżą na terenie województwa...pomorskiego.
       – To już nieaktualna strona, ta, na której znajdowała się mapa obejmowała etap koncepcji programowej – tłumaczy tę dość zabawną pomyłkę Piotr Michalski z gdańskiego oddziału GDDKiA.
      
       Roboty ruszą pod koniec roku? Być może tak

       I dodaje, że teraz jest już nowa strona, która żadnych błędów nie zawiera, a dokumentuje tzw. etap projektu budowlanego oraz wykonawczego. Obecnie jest on weryfikowany, opracowywane są materiały geodezyjne, które pozwolą uzyskać zgodę na realizację inwestycji ( w skrócie – ZRID).
       - Około maja br. planujemy złożyć wniosek o wydanie decyzji ZRID. O ile będzie finansowanie, to pod koniec roku mogłyby się rozpocząć prace budowlane przy tej drodze – dodaje Michalski.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Minister Nowak od zegarków obiecywał będąc w Elblągu, że budowa S7 ruszy w połowie roku. A teraz słyszymy, że może pod koniec, jak będzie finansowanie. .. Czyli zapewne budowa ruszy jesienią 2015 - przed wyborami parlamentarnymi.
 • Nie za wcześnie na sezon ogórkowy?
 • I po ch. .. takie bicie piany i cały artykuł?
 • Jest tu jedna istotna informacja - może w końcu ruszy budowa 7 do Gdańska.
 • Było już tak blisko. .. prawie się udało przemycić powiat do lepszego sąsiedztwa. :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  0
  ambroży(2014-02-20)
 • Smutne. .. niech zostawią już ten Elbląg w Pomorskiem na tej mapce, chociaż tutaj będzie tam, gdzie powinien. Ja nie mam nic przeciwko takim pomyłkom :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Jonas(2014-02-20)
 • a tak jesteśm w warmińsko-, ,murzyńskim, ,. .. .. i żadne spotkania z Panem Protasem, czy wojewodą nic nie zmienią. .. .okrada się Elbląg z wszystkoego co się da zabrać. .. .nawet posiłki w czasie pozarów np Ochtnicy z OSP Krzewsk muszą wspierać Straż Pożarną w Elblagu! A miejscowa, ,wadza, ,. .. .nawet się nie zająknie u Jędrusia Zakrzewskiego w sprawie kolejek do Kardiologa. .. .aktualnie rejestrują na grudzień 2015.. .więc wypada pisać podania o ekshumacje jak przyjdzie kolejka!Pozdrawiam cały bez wyjatku Ratusz z Wilkiem na czele!
 • Jeszcze troche i Elbląg będzie w Pomorskim. WYBORY -REFERENDUM i pa bagna.
 • konkurencyjna tuba PO piórem ich wieszcza Przzółkowskiego ogłasza że na pewno w tym roku.
 • to nie za Wilka te bagno się rozlało i rozlewa. Wasze po jeszcze jest u władzy i to Ono takie kolejki Nam funduje, za pośrednictwem wspaniałego ministra zdrowia,
 • Autonomiczny Okręg Pruski z Wolnym Miastem Elblag, związany Unia Towarowo-Handlowa z Okregiem Kaliningradzkim, i Wolnym Niepodleglym Slaskiem, ot co zaproponuje, a nie tam jakies Pomorskie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Memmonita(2014-02-21)
Reklama