UWAGA!

Eurocent Pujana

Elbląska firma Pujan została laureatem IV edycji konkursu „Cent for Future”, organizowanego przez Oficynę Wydawniczą Rynek Polski Sp. Z o.o. oraz redakcję miesięcznika Polish Market - Economic Magazine.

Konkurs „Cent for Future” organizowany jest od 2005 roku we współpracy z marszałkami wszystkich województw. Jego ideą jest trawestacja staropolskiego obyczaju obdarowywania nowych przedsięwzięć „groszem na szczęście, na rozmnożenie”, zachowanego do dziś w postaci np. obsypywania bilonem młodożeńców czy wkładania jednogroszówki do darowanego portfela. W „Cent for Future” europejską jednocentową monetą obdarowywane są przedsiębiorstwa, które - według opinii marszałków - rokują największe nadzieje na szybki rozwój oraz produkty (lub usługi), które mają szczególne szanse na rynkowy sukces.
     Elbląska firma Pujan została uhonorowana europejskim centem w kategorii „Produkt z przyszłością” za sztandarowy swój produkt witraże, wykonywane innowacyjną technologią.
     - To właśnie takie firmy jak wasze - stwierdziła Krystyna Woźniak-Trzosek, zwracając się do laureatów konkursu - mają swoją cegiełkę w budowaniu Polski, która niekoniecznie musi być technologicznym zaściankiem Europy, jak krzyczą tytuły niektórych gazet. Państwo pokazujecie, że walka o naszą przyszłość toczy się na szczególnym froncie. Bez komercjalizacji wiedzy, bez powiązania myśli naukowej z potencjałem technologicznym i produkcyjnym tej walki nie da się wygrać.
     Minister Hanna Jahns zwróciła uwagę na doniosłość aspektów regionalnych, mówiąc, że „na sukces gospodarczy Polski składają się sukcesy gospodarcze poszczególnych regionów. Na to się składa innowacyjność przedsiębiorstw nagrodzonych w konkursie. Mam nadzieję, że będziecie dalej wspierali te tezy i cele, którym patronuje i które wspiera Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i inwestowali w innowacyjną gospodarkę Polski.”
     Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęli wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak i minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. W ich imieniu nagrody laureatom wręczali Adam Szejnfeld - sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki, Hanna Jahns - sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju regionalnego i Krystyna Woźniak-Trzosek - redaktor naczelna Polish Market oraz Janusz Steinhoff - przewodniczący Kapituły Cent for Future.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A moze tak Pujan wsparlby jakas elblaska druzyne?
 • Gratuluję Firmie Pujan! A może wsparłby, gdyby lepiej grali i nie trwonili pieniędzy!Lepiej wykorzystane zostaną w szkołach i to w wiejskich.
 • Pujan dostał już kiedyś fair play biznesu, to co robi Misiowi pokazuje orientację urzędasów
 • biedny MIŚ w tym sąsiedztwie
 • A co "Pujan" robi "Misiowi" ? Jak obserwuję z okna te dwie firmy to mam wrażenie, że "Miś" przesapał całą zimę. A "Pujan" ostro inwestuje i robi dobrą robote. Wystarczy sie przespacerować do jego nowych hal wystawowych na ul. Fabrycznej i sami zobaczycie różncę. Aż dech zapiera w piersi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fabyczniak(2008-04-24)
 • Tak się składa, że Pujan wspiera drużynę Ligi miejskiej! Jeśli nie wiesz, to się nie wypowiadaj
 • Miś oprócz szkła pomaga promować artystów. .. ma galerię, urządza wernisaże dla młodych malarzy. .Mądry facet i szkoda byłoby gdyby został zniszczony przez firmę pujana. .. trzymamy kciuki. .sprawiedliwości stanie się zadość!! wierzę w to. .
Reklama