UWAGA!

Fromborska droższa niż szacowano

 Elbląg, Pierwszy przetarg w sprawie przebudowy Fromborskiej został unieważniony
Pierwszy przetarg w sprawie przebudowy Fromborskiej został unieważniony (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Na 3,4 mln złotych miejscy urzędnicy wycenili koszty modernizacji części ulicy Fromborskiej wraz budową ronda i ścieżki rowerowej. Przetarg został jednak unieważniony, bo oferty zainteresowanych firm przekraczały tę kwotę.

Modernizacja ul. Fromborskiej na odcinku od ul. Ogólnej do Królewieckiej ma być zrealizowana do końca 2021 roku. Projekt zakłada wymianę nawierzchni jezdni, budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Fromborskiej z Królewiecką, budowę ścieżki rowerowej, chodników, zatok autobusowych, renowację rowów odwadniających, budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę ulicznego oświetlenia.

Na przetarg, który ogłosiły władze miasta swoje oferty zgłosiło pięć firm: miejska spółka EPGK (oferta na 3,6 mln zł), Eurovia (4,4 mln zł), Colas (3,97 mln zł), MTM (3,6 mln zł) i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg (3,8 mln zł). Każda z ofert przekraczała szacunki urzędników, którzy wycenili inwestycję na 3,4 mln złotych i dlatego postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

Władze miasta nie zdecydowały się dołożyć ok. 200 tysięcy złotych do inwestycji, bo tyle wynosi różnica między szacunkami urzędników a najtańszą ofertą. Prawdopodobnie przetarg zostanie rozpisany ponownie.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nie można tego ronda połączyć z jakąś inwestycją unijną na przykład na kanalizację lub wody opadowe??
 • @nieznamsię - nie
 • No pewnie najlepiej niech wszystko robią za darmo i jeszcze swój materiał niech przyniosą i remontuja. To wtedy będzie BADZIEWIE nie remont.
 • To proponuję światła postawić!!! Trzeba tym od utrzymania sygnalizacji świetlnej dawać robotę, bo ronda to są takie jakieś nie za fajne. .. bezobsługowe i nie tworzą korków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  14
  Ronda są złe(2020-09-08)
 • Ścieżka rowerowa???? W Elblagu powstają ścieżki? A nie lepiej parkingi dla wspólnot mieszkaniowych? Podatnik chętnie zapłaci Panie Wrobiarski
 • Co to za kosmiczne pieniadze przecierz pul ronda juz jest zebrac trohe ziemi zrobic podsypke i wylac hsfalt i jest robdo
 • Ty weź się po Polaku naucz pisać, bo aż oczy bolą jak się czyta te Twoje wypociny.
 • @Gosc8384 - Oczywiście, że lepszy jest duży nowoczesny parking. Służy dla dobra ogółu. Ścieżki rowerowe to jakaś fanaberia jednego nawiedzonego i całe miasto chciałby pod siebie przerabiać. Rowerzyści i tak jeżdzą jak chcą. Po chodnikach, slalomem, między ludźmi niczym Szurkowscy.
 • Tak, bo każde rondo to musi być wielki plac z wybrukowanymi obrzeżami i najlepiej nazwany imieniem jakiegoś imbecyla. Panowie radni, podsyłam pomysł, mam nadzieję, że pomogłem
 • @MądreGłowyUM - Rondo bieda. Popatrz na stan ulic i domyślisz się dlaczego tak one wygląda
 • Tam muszą siedzieć tęgie glowy w tym UM, kosztorys zrobili na nieco powyzej 3 mln, a nawierzchnie, jej wymianè (kostke brukową)dl. Ok 80 m na moscie niskim wycenili na ok 0.5 mln. trzy razy juz sie z tym mecza tj. Ok. 1,5 mln juz to nas kosztuje i dalej -- lipa Natomiast wymiana nawierzchni na ul Fromboeskiej, od Ogolnej do Krolewieckiej oraz z wykonaniem ronda, ściezki rowerowej, sygnalizacji świetlnej na odcinku ponad dziesięc razy dłuzszym, wyceniono zaledwie na jeszcze raz tyle, ile zaplaciliśmy za kostkę. T. j. 1,5 mln za kostkè - i 3 mln za Fromborską. A moze to pani sprzataczka robi im te wyceny, bo strach przyjsc do roboty w tej strasznej pandemii. *
 • I co da rozpisanie przetargu po raz drugi?? Na pewno ktoś zarobi na rozpisaniu tego poraz drugi, i kwota rozpisana pewnie będzie zwiększona o te około 200 tyś. Reasumując wydłuży się czas inwestycji i koszty wzrosną nie tylko o 200 tyś.
Reklama