UWAGA!

Galeria w remoncie

 
Elbląg, Galeria w remoncie
fot. AD

W Galerii EL trwa remont kapitalny dachu kruchty zachodniej oraz przebudowa pomieszczeń biurowych znajdujących się na poddaszu. To niezbędna inwestycja, która pozwoli na zabezpieczenie wnętrza podominikańskiego kościoła przed wilgocią. Prace pochłoną blisko 300 tys. zł, z czego 100 tysięcy przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2003 r. została wyremontowana znaczna część dachu Galerii. Z przyczyn finansowych nie udało się wymienić całości. W złym stanie pozostawało poszycie nad kruchtą zachodnią, gdzie mieszczą się biura. Opady deszczu powodowały zacieki i wilgoć. Brakowało szczelności. Teraz ma się to zmienić. Prace obejmują: remont dachu, wykonanie pokrycia dachu, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, osadzenie stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie tynków i częściowo posadzek, wykonanie uzupełnienia istniejącego stropu, ocieplenie połaci dachowych, wykonanie instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania, zabezpieczenie istniejącej instalacji specjalistycznej, wykonanie wentylacji wywiewnej grawitacyjnej. Ich wykonawcą jest firma Waldbud.
       Koszt inwestycji to ponad 285 tys. zł, z czego 100 tys. to dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       - W ramach RPO Warmia i Mazury 2007-2013 wykonana została izolacja od wód gruntowych więc teraz osiągniemy stan zadowalający, jeśli chodzi o komfort wilgotności – mówi dyrektor Galerii EL Jarosław Denisiuk. – Trzeba pamiętać, że to stary budynek i wymaga takich prac remontowych.
       Remont w Galerii ma potrwać do 15 listopada. Do tego czasu z użytkowania wyłączony będzie Dziedziniec, a wejście do budynku będzie znajdować się od strony kruchty południowej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No to jak się odbędzie XXVI Salon Elbląski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2011-07-06)
 • jak już wszystko wyremoncą to przekażą Głódziowi za złotówkę; D
 • generallo - galeria działa normalnie, robi nawet więcej imprez niż przed remontem
 • Czyli na głowę nie będzie mi kapać gdy będę na wernisażu XXVI Salonu Elbląskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Generallo(2011-07-06)
 • Generallo, zacznij wreszcie czytać ze zrozumieniem. Powinno Ci to znacznie ułatwić życie.
 • starsza pan byla trzezwa
 • WIELKI DZIEŃ dzisiaj dla Elbląga! Z odbudowanego ratusza staromiejskiego zdjęli zawieszone za poprzedniej ekipy w UM straszydło zwane herbem Elbląga!!!!! Wkrótce pojawi się tutaj piękny herb wykonany w kadyńskiej fabryce majoliki a zaprojektowany przez Ernę Becker-Kahns (1895 Köln-1978 Münster), która po studiach w Królewcu zamieszkała w latach 1927-1945 w Elblągu przy Kant-Strasse 9 (obecnie ul. Kopernika). Ten piękny herb jeszcze kilka lat temu ozdabiał filar mostu autostradowego w przebiegu ul. Warszawskiej.
Reklama