UWAGA!

Gminne mieszkania mają powstać w Przezmarku

 Elbląg, Gminny budynek ma powstać niedaleko placu zabaw
Gminny budynek ma powstać niedaleko placu zabaw (fot. Mikołaj Sobczak)

12 gminnych lokali mieszkalnych ma powstać w nowym wielorodzinnym budynku w Przezmarku Osiedle. Przetarg w tej sprawie niedawno ogłosiła gmina.

W Przezmarku ma powstać 12 lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy „o łącznej powierzchni użytkowej 577,20 m kw” wraz z przyłączami i niezbędną infrastrukturą techniczną”. Prace mają też objąć rozbiórkę dawnej hydroforni i przeniesienie w inne miejsce plenerowej siłowni i placu zabaw.

Wielorodzinny, dwupiętrowy budynek, będzie wyposażony w panele fotowoltaiczne. Trzy mieszkania na parterze mają być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy będą też mieli dostęp do komórek lokatorskich.

- Inwestycja realizowana będzie w oparciu o finansowe wsparcie ze środków Funduszu Dopłat na podstawie umowy z 11 maja 2022 r. z Bankiem Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie – czytamy w dokumentacji przetargu.

Termin nadsyłania ofert zainteresowanych budową firm upływa 19 stycznia. Zwycięzca przetargu będzie miał na realizację inwestycji 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

oprac. TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama