UWAGA!

Inwestor się wycofał, działka ponownie pod młotek

 Elbląg, Ten teren ponownie został wystawiony na sprzedaż
Ten teren ponownie został wystawiony na sprzedaż (fot. Michał Skroboszewski)

Firma, która wygrała przetarg na zakup kompleksu działek przy ul. Warszawskiej i Szańcowej, wycofała się z transakcji przed podpisaniem aktu notarialnego. Władze miasta ponownie wystawiły nieruchomość na sprzedaż.

Przetarg dotyczący sprzedaży gruntów o powierzchni 1,1 hektara z zabudowaniami gospodarczymi odbył się 14 lutego. Wzięło w nim udział 7 oferentów, a najwyższą cenę – aż 14,7 mln złotych netto (o ponad 10 mln zł netto wyższą niż wywoławcza) zaoferowała spółka Novdom 2 z Przasnysza.

- 14 kwietnia do Urzędu Miejskiego wpłynęła pismo od tej firmy z informacją o wycofaniu się z transakcji – poinformował nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Inwestor stracił wadium – 415 tys. zł, które zasiliło konto ratusza. Władze miasta dzisiaj ogłosiły nowy przetarg. Cena wywoławcza wynosi 4 mln 130 tys. zł, ale wadium, które muszą wpłacić zainteresowane przetargiem firmy, wynosi już 800 tys. złotych.

Pozostałe warunki przetargu nie zmieniły się. Działki są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, przewidującym w tym miejscu mieszkaniową zabudowę wielorodzinną z podziemnymi i naziemnymi parkingami. Nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do końca 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2027 r. Z uwagi na lokalizację działki wysokość zabudowy nie może przekroczyć 5 kondygnacji (maksymalnie 25 m), zabudowa działki nie może przekroczyć połowy jej powierzchni, a co najmniej 30 procent ma zająć zieleń.

Licytacja wspomnianych nieruchomości odbędzie się 20 czerwca. Dodajmy, że jeszcze w ubiegłym roku na tym terenie działały komisy i warsztaty samochodowe. Administrator działek – Zarząd Budynków Komunalnych – wypowiedział umowy z najemcami i przekazał grunt samorządowi do sprzedaży. Istniejące tutaj dotychczas zabudowania gospodarcze czeka rozbiórka.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama