UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak znakować jeśli etykieta nie wystarcza?

2019-07-16
10:53
 
Jak znakować jeśli etykieta nie wystarcza?

Znakowanie przemysłowe powinno cechować się dużą niezawodnością. Oznakowanie winno pozostawać związane z produktem przez cały cykl jego życia. Zazwyczaj wystarczającą formą znakowani jest zastosowywanie etykiet samoprzylepnych. Co jeśli tego typu rozwiązanie okazuje się niewystarczające? W tym artykule opowiemy Wam zarówno o etykietach (tych samoprzylepnych, jak i bez kleju) oraz o innej formie znakowanie- grawerowaniu laserem.

Etykiety samoprzylepne - specjalne konstrukcje na specjalne potrzeby. Kilka słów o etykietach przemysłowych (z klejem i bez kleju)
       Etykiety samoprzylepne to bardzo wygodna metoda oznaczania produktów w warunkach produkcji przemysłowej. Etykiety stosowane w tym sektorze cechują się ogromną odpornością na skrajne temperatury, działanie kwasów, zasad, czy innych uwarunkowań zewnętrznych, mogących niszczyć etykiety wykonane z niespecjalizowanych materiałów. Specjalistyczne etykiety gwarantują swoją trwałość dzięki użyciu: specjalnych materiałów wierzchnich (zależnie od potrzeb mogą to być poliestry, folie pp, czy folie pe), które gwarantują wystarczającą trwałość etykiety w ciężkich warunkach przemysłowych. Niebagatelne znaczenie przy dużej trwałości etykiet przemysłowych ma również zastosowanie odpowiedniej jakości kleju. Etykiety samoprzylepne o charakterystyce przemysłowej są pokryte specjalnymi mieszankami klejowymi dostosowanymi do specyficznych warunków otoczenia- np. gwarantują dużą kleistość przy temperaturach minusowych lub nie rozpuszczają się w temperaturach rzędu ponad 1000 stopni Celsjusza. Oprócz etykiet samoprzylepnych w przemyśle stosowane są również przywieszki bezklejowe. Tego typu produktu znajduje zastosowanie na przykład w hutnictwie, gdzie przywieszka spełnia rolę identyfikatora produktu.
      
       Laser do grawerowania - moc oznaczenia trwałego
       Istnieją w przemyśle sytuacje, gdzie zastosowanie etykiet samoprzylepnych bywa niewystarczające. Sytuacje te to szczególnie oznakowanie części w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym. Części takie muszą być znakowane w sposób trwały to znaczy taki, który gwarantuje obecność oznakowania nawet w przypadku uszkodzenia danej części. Lasery grawerujące znakują w sposób trwały na metalu, na plastikach i na innych tworzywach stosowanych w przemyśle. Znakowanie polega na nanoszeniu znaków alfanumerycznych lub kodów, najczęściej w standardzie dwuwymiarowym kody datamatrix. Kody naniesione laserem wnikają w strukturę materiału, dlatego nie można ich zniszczyć.
      
       HIT - Kody Kreskowe Twój ekspert w dziedzinie kodowania produktów
       Poznański integrator systemów automatycznej identyfikacji HIT-Kody Kreskowe to ekspert w dziedzinie projektowania i wdrażania systemów usprawniających procesy znakowania w przemyśle i logistyce. W naszych strukturach działa również drukarnia etykiet produkująca etykiety samoprzylepne w każdym nakładzie.

       -----------Art. promocyjny----------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej