UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jest rudera, ma być kamienica

2019-06-04
Aktualizowany 2019-06-04 12:59
 
Elbląg, (wizualizacja inwestora)
(wizualizacja inwestora)

Od 25 do 30 mieszkań ma powstać w kamienicy na rogu ul. Wigilijnej i Stary Rynek, w miejscu niedokończonej inwestycji odstraszającej przechodniów od ponad 30 lat. Inwestor chce skorzystać z tak zwanej ustawy „lex deweloper”, ułatwiającej procedury związane z budową mieszkań.

W miejscu rozpoczętej ponad 30 lat temu budowy ma powstać 6-kondygnacyjna kamienica z mieszkaniami o powierzchni od 39 do 60 metrów (od 25 do 30 lokali) i lokalami usługowymi o łącznej powierzchni 320 m kw. Inwestorem jest spółka Z&B Development z Sopotu, która na mocy tzw. ustawy „lex deweloper” zwróciła się do władz miasta z odpowiednim wnioskiem w sprawie lokalizacji inwestycji. Prezesem spółki jest Sławomir Bajczyk, znany w Elblągu broker ubezpieczeniowy.
       „Budynek powstanie jako zwarta bryła nawiązująca do zabudowy historycznej pod względem formy, w szczególności podziałami architektonicznymi na elewacji. Wprowadza się zróżnicowany układ dachów, gzymsów na elewacji, kształtu okien, a także wykończenia pod względem różnorodności faktur i kolorystyki materiałów budowlanych. Budynek będzie posiadał 6 kondygnacji naziemnych, w tym usługowy parter, a także podpiwniczenie wykonane w ramach historycznych fundamentów i ścian piwnic” - czytamy we wniosku inwestora do władz miasta. Ze względu na lokalizację w ścisłym centrum Starego Miasta w kamienicy nie będzie ani garażu podziemnego ani miejsc parkingowych.

  Elbląg, Tak to miejsce wygląda obecnie
Tak to miejsce wygląda obecnie (fot. Anna Dembińska)


       Co dalej z wnioskiem inwestora? Jak się dowiedzieliśmy, miejscy urzędnicy wystąpili już do szeregu instytucji (m.in. do wojewódzkiego konserwatora zabytków) o opinię i uzgodnienia w tej sprawie. Powinny one spłynąć do ratusza w połowie czerwca. Na ich podstawie inwestor będzie zobowiązany do dokonania ewentualnych zmian w projekcie, po czym sprawa trafi na sesję Rady Miejskiej i to radni będą decydować, czy do tej inwestycji dojdzie. Jeśli się na nią zgodzą, inwestor będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama