UWAGA!

Klaster ICT Amber

Elbląg, Walne zebranie klastra w gościnnych progach Opegieka
Walne zebranie klastra w gościnnych progach Opegieka

Śladem firm meblarskich zawiązał się w Elblągu nowy klaster, tym razem w branży informatyczno-telekomunikacyjnej.

Przypomnijmy - klaster jest geograficznym skupiskiem wzajemnie powiązanych firm działających w pokrewnych sektorach i związanych z nimi instytucji, konkurujących między sobą, ale również współpracujących.
     Idea stworzenia takiego klastra powstała w Wydziale Strategii i Funduszy Unijnych Urządu Miejskiego w Elblągu. Od pierwszego spotkania zorganizowanego w styczniu przez naczelnika tego wydziału Rafała Kućmańskiego do zebrania założycielskiego upłynęły zaledwie trzy miesiące. Na pierwszym walnym zebraniu stowarzyszenia, które przyjęło nazwę ICT Amber Klaster Teleinformatyczny na prezesa powołano panią Teresę Miszkiewicz-Florczyk. W skład klastra wchodzą następujące firmy założycielskie:
     B.P. Marketing, AgroPower Sp. z o.o., SOFTEL, EINTI, EPRT Sp. z o.o., FLUSSO, Global Technology Sp. z o.o., InfoPower Sp. z o.o., Magik Jacek Lotkowski, MBS Systems, Opegieka Sp. z o.o., Vene Studio, Cykada Teresa Miszkiewicz-Florczyk. Klaster jest otwarty na przystąpienie kolejnych firm.
     Członkowie klastra liczą głównie na wzrost konkurencyjności swoich przedsiębiorstw dzięki współdziałaniu z partnerami oraz wspólne pozyskiwanie środków unijnych na organizowanie szkoleń, seminariów i konferencji na tematy związane z problematyką teleinformatyczną.
     Nie bez znaczenia jest też optymalizacja kosztów w przypadku wspólnych przedsięwzięć promocyjnych. Klaster ICT prezentuje się już na dzisiejszych Wiosennych Targach Informatycznych jakie odbywają się w Centrum Sportowo-Biznesowym.
wg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nowa forma społdzielni? Bylo juz za komuny. ..
 • spółdzielczość nie ma nic wspólnego z komuną. ..
 • Gratuluję!!! Dobry pomysł - w Elblągu obok meblarstwa i po-alstomowskich branżach to właśnie TELEINFORMATYKA powinna być główną dziedziną rozwoju. Brawo dla założycieli i inicjatywy z Wydziału Strategii i Funduszy Unijnych. Mam nadzieję, że Klaster przyczyni się do rozwoju informatyki w mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Informatyk(2008-04-19)
Reklama