UWAGA!

Kolejna działka pójdzie pod młotek

 Elbląg, zdjęcie pochodzi z ortofotomapy Urzędu Miejskiego
zdjęcie pochodzi z ortofotomapy Urzędu Miejskiego

Działka przy ul. Jaworowej (Dąbrowa) na razie jest przeznaczona pod produkcję rolną. Ratusz chce ją sprzedać, a potencjalny nabywca będzie musiał część działki odrolnić i postawić tam „zabudowę jednorodzinną wraz z usługami”.

242 tys. zł netto – tyle wynosi cena wywoławcza za działkę o powierzchni 0,35 ha położona przy ul. Jaworowej. Obecnie jest ona użytkiem rolnym, ale ma się to zmienić, kiedy teren znajdzie nowego nabywcę.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego osiedla „Dąbrowa część II”działka jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną, usługową lub jednorodzinną z usługami. Żeby jednak rozpocząć budowę najpierw nabywca (na własny koszt) będzie musiał odrolnić tę część działki, która ma być przeznaczona pod zabudowę. Przez nieruchomość biegnie napowietrzna linia energetyczna. Inne media komunalne znajdują się w sąsiedztwie, ale podłączyć działkę nabywca będzie musiał na swój koszt.

Nabywcę prawdopodobnie poznamy przed południe 24 lutego, gdyż na ten dzień zaplanowano przetarg na tę nieruchomość. Będzie miał on czas do końca 2022r., aby rozpocząć inwestycję. Ma być ona zakończona w 2 lata. W przypadku niedotrzymania terminów, nabywca będzie musiał zapłacić kary umowne.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tylko pijak jak mu brakuje na wódkę to wysprzedaje wszystko z domu.
 • @wredny_typ - to kupuj
 • Dwa lata na ukończenie budowy dobry wynik. Zapraszam RATUSZ na ul. Bytomską plexa u oknach szlifierka, sprężafka klepanie rozbitych wraków (taka cicha działalność )Pozwolenie na budowę z 1996 roku widnieje na tablicy informacyjnej 24 lata to jest coś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  1
  Dość hałasu(2020-01-29)
 • @wredny_typ - Kupuj i trzymaj i nie sprzedawaj, i zabierz do grobu.
 • mozna z tego zrobic 3 duże dzialki budowlane, każda warta 200 tys zł, łacznie jest do przytulenia okolo 300 tys po poprąceniu kosztów geodezyjnych i innych, fajna oferta
 • Wróblewski to będzie zaraz drugi Adamowicz pod względem ilości mieszkań
 • tak się robi biznes- W przypadku niedotrzymania terminów, nabywca będzie musiał zapłacić kary umowne hahahaha plan zagospodarowania przestrzennego to fikcja urzedniczo-literacka, elbląg to jest SF, dziadostwo, brud, smród i malaria wszyscy normalni stąd uciekają zostają emeryci i renciści i pseudo biznesmeni którzy rąbią na kase tych co zostali bo ci co zostali nie mają wyjscia i idą tyrać za 2600 na rękę, nawet urzędnicy na wywózce śmieci rąbią polaczków 100% podwyżki i pretekst zawsze sie znajdzie, prostactwo umysłowe które zarządza tym miastem w 30 lat odbudowało stare miasto w formie kiczu i tandety, sprzedając biedaczkom fikcję że jest przecież dobrze, elbląg to jest dno że po 21 można prąd wyłączyć na mieście przecież na tych chodnikach nikogo nie ma ! miasto zombie !
 • dział gospodarka na portelku który podnieca się lewactwem, to te miasto ma jakaś gospodarkę ? wystarczy przeczytać te żałosne wiadomości o tym ci tutaj się dzieje, takie wiadomości rodem z lat 50,zrobili krawężnik i ulicę, pomalowali płot, dzieci karmią kaczki, jeżdżą tramwaje, samochody tankuj paliwem a syjoniści do syjamu jakie miasto takie wiadomości !!! Dno !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  6
  uciekaj z EG(2020-01-29)
 • te dzikie miasto jest na skraju zapaści i bankructwa, bo panowie u władzy zaciągnęli długi w bankach których nie da rady spłacić !!! można je tylko obsługiwać !! z miasta uciekło ok 25.000 ludzi !! tych co mieli pracować i pracują za granicą albo w gdańsku lub wwa, zostali emeryci renciści i biedaczkowie którzy ledwo wiążą koniec z końcem bo zarabiają mało i są zadłużeni, bogatych ludzi jest garsteczka ci mają to gdzieś bo mają lepsze rozrywki, zawsze jest matematyczna granica tego systemu, przecież tutaj się wszystko zwija a nie rozwija, władza kłamie, kłamała i będzie kłamać, pazerne na pieniądze staruchy u władzy zrobią wszystko żeby was urobić i wydoić. .. ale skoro się wam podoba to zdychajcie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  5
  uciekaj z EG(2020-01-29)
 • Może w ferworze sprzedaży wszystkiego co się da, sprzedadzą Ratusz Miejski, nie koniecznie pusty ? Ile to by spraw w mieście rozwiązało, uzdrowiło. Piszę. .bez złośliwości. :). .. Oczywiście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  pampi-ZAWADA(2020-01-29)
 • Ale ze pustych hal nie sprzedaje się to można zdziwić się. Miliardy na to wydane w całości po kilka (nie jedne) w miejscowości to chyba myślano ,że będą kupowane .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  recreaction(2020-01-29)
 • Nieudacznik tylko ucieka. Jedź do Gdańska i stój w korkach po 2godz dziennie. Dostaniesz więcej i więcej wydasz. Jeden hooj.
Reklama