UWAGA!

Kolejne działki w koszarach idą pod młotek

 Elbląg, Kolejne działki w koszarach idą pod młotek
fot. Michał Skroboszewski

Miasto chce sprzedać magazyny, które znajdują się w byłych koszarach wojskowych przy ul. Lotniczej. Pod młotek idzie aż pięć nieruchomości – trzy magazyny, budynek przepompowni paliw i warsztat. Cena wywoławcza wynosi 650 tys. zł. Zobacz, jak teraz wyglądają koszary.

To już trzeci przetarg organizowany przez ratusz, który dotyczy nieruchomości znajdujących się na byłym terenie wojskowym. Wszystkie oferowane obecnie budynki wybudowano w latach 70. Działka, na której znajdują się zabudowania, jest uzbrojona, przebiegają przez nią sieci kanalizacji deszczowej i energetyczna. Aby wziąć udział w przetargu należy do 15 czerwca wpłacić wadium w wysokości 70 tys. zł. Ustny przetarg odbędzie się 22 czerwca.
       Do tej pory ratusz sprzedał dwie działki w koszarach. Obie kupiły elbląskie firmy, do kasy miasta wpłynęło z tego tytułu ponad 1,7 miliona złotych.
      
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Niech podadza jaka jest wilkosc działek na których znajduja sie w/w nieruchomosci
 • Wydzierzawic nie chcą dla tych co chcą dzialalnosc zalozyc czy rozszezyc a nie każdego od razu stać na kupno takich działek.
 • Zatorze mogło mieć osiedlowy dom kultury i salę kinową. Ale chyba liczy się kasa a nie ludzie.
 • Niby dla jakiego osiedla to miało by być i Kto by to utrzymywał Ci z Lotniczej ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  ...................?(2015-04-22)
 • Radni powinni zapłacić za Swoje działania blokujące sprzedaż tych obiektów, obecny stan tych nieruchomości jest bardzo zły, nieużytkowane przez 3 lata będąc we władaniu UM uległy degradacji, dziura budżetowa to jest ale nie w kasie miasta tylko w głowach Radnych, miastem zarządzali i zarządzają ludzie którzy nie robią tego z poczucia misji społecznej ale dla własnego interesu, po prostu albo z tego żyją albo mają dodatkową kasę a i możliwość załatwienia czegoś dla siebie. to miasto ma pecha, wojna i Ruska dzicz, komuna, a teraz w rękach cwaniaków plitycznych uległo degradacji i dalej się będzie staczało rządzone prze zagończyków mających je gdzieś a skończy jako prowincjonalne miasteczko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  brauer(2015-04-23)
Reklama