UWAGA!

Kolejne mieszkania przy Częstochowskiej

 Elbląg, Wjazd na działkę od ul. Częstochowskiej. Zdjęcie z 2021 r.
Wjazd na działkę od ul. Częstochowskiej. Zdjęcie z 2021 r. (fot. Mikołaj Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Przy ul.Częstochowskiej ma powstać budynek z dwunastoma mieszkaniami. To pierwszy etap inwestycji na działce, na której dwa lata temu realizowano popularny program Złomowisko PL.

Na prawie dwóch hektarach gruntów, między ul. Częstochowską a Legionów, ma powstać osiedle mieszkaniowe z garażami podziemnymi, układem drogowym, parkingami, terenami rekreacyjnymi i niezbędną infrastrukturą techniczną. Inwestorem jest spółka SPV EG2 z Warszawy, która w grudniu ubiegłego roku otrzymała od prezydenta Elbląga pozwolenie na budowę pierwszego budynku z 12 mieszkaniami. W sumie budynki mają zająć maksymalnie teren 7 tys. metrów kwadratowych.

Działkę inwestor kupił od prywatnego właściciela. Nie było ona wcześniej własnością miasta. Dwa lata temu ekipa telewizyjna Złomowiska PL kręciła tu jeden z odcinków tego popularnego serialu Discovery Channel. Zobacz zdjęcia.

Nie wiemy jeszcze, kiedy rozpocznie się budowa mieszkań na tym terenie.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Prywatny inwestor to pewnie zbuduje bo rząd by się do tego zabierał jak do CPK
 • Tam mieszkają borsuki i kaciamochy, Gdzie się teraz podzieją ??
 • Ponawiam prośbę o cotygodniowe podsumowanie ilu właścicieli zamknęło swoje firmy przez nowe pisowskie podatki i marże państwowych spółek. PRL nie wytrzymał
 • @Grabarze z pis - Upadają małe firmy, duże firmy - jak fabryka porcelany w Wałbrzychu, upadają bez względu na charakter działalności. Niestety lud, tak przyklaskujący PiSowi, nie ogarnia tego, że to m, in z wpływów z podatków takich przedsiębiorców są wypłacany te wszystkie plusy, pieniądze na inwestycje itd. Nie ogarniają i nie muszą, skoro w jedynej słusznej TV mówią, że pretensje to należy kierować tylko Putina, My niewinni.....
 • A czy deweloper został zobowiązany do budowy łącznika pomiędzy Legionów a Częstochowską? Czy nadal nowi mieszkańcy tego osiedla jak i już powstałych będą korkować skrzyżowanie Królewiecka/Piłsudskiego?
 • rząd NIE jest deweloperem i nie buduje mieszkan, przełacz na inny kanał niz tvn -same kłamstwa całą dobę.
 • Czemu tylko 12 mieszkań? Powinno budować się wysokie, aby jak najwięcej weszło na działce na której się buduje. A z góry ładniejszy widok.
 • W mieście powinno budować się w górę. Za niski budynek.
 • Skąd te dane z TVN-azi czy z Soku z Buraka?
 • @yello - Rząd nie buduje mieszkań mimo że OBIECALI. "NIK o funkcjonowaniu programu Mieszkanie Plus 2016-2021 (I kwartał) Realizacja rządowego programu Mieszkanie Plus nie przyniosła oczekiwanych efektów, tym samym nie wpłynęła znacząco na poprawę warunków i rozwiązanie problemów mieszkaniowych lokalnych społeczności. Rząd deklarował, że do końca 2019 roku wybuduje 100 tysięcy mieszkań - jednak do użytku oddano nieco ponad 15 tys.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24
  15
  Kolejny sukces pis(2023-01-16)
 • @yello - Fiasko rządowego programu drewnianych domów. Zamieszkało w nich ledwie 11 rodzin. Po czterech latach od hucznie ogłaszanego przez rząd programu "Mieszkanie plus", w ramach którego miały powstać drewniane domy i mieszkania dla 5 tys. rodzin, na koniec 2022 roku wybudowano ich zaledwie 31,wprowadziło się do nich ledwie 11 rodzin. "Katastrofa nie tylko programu Mieszkanie Plus, ale i programu Domy Drewniane".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17
  11
  Kolejny sukces pis(2023-01-16)
 • Kolejne łakome kąski padają łupem deweloperów. Pewnie niedługo tak skończy basen na spacerowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  wszoku(2023-01-16)
Reklama