UWAGA!

Kto będzie odpowiadał za rozwój EPEC?

 Elbląg, Ciepłownia EPEC przy ul. Dojazdowej
Ciepłownia EPEC przy ul. Dojazdowej (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej szuka dyrektora do spraw rozwoju. To nowe stanowisko w miejskiej spółce, związane z przeprowadzoną w niej reorganizacją.

Dyrektora rozwoju EPEC szuka poprzez ogólnopolski serwis pracuj.pl Swoje oferty można zgłaszać do 3 września. Lista wymagań jest długa, wśród nich m.in. wykształcenie wyższe techniczne, co najmniej 5-letni staż pracy na podobnym stanowisku, znajomość języka angielskiego na poziomie B2, znajomość regulacji prawnych związanych z zarządzeniem majątkiem, prawem energetycznym, prawem budowlanym, wiedza z zakresu ciepłownictwa i z zarządzania produktami i sługami czy też doświadczenie w zarządzaniu projektami i rozwoju biznesu.

Do zadań dyrektora ds. rozwoju będzie m.in. udział w pracach nad strategią spółki i jej realizacja, nadzór nad inwestycjami EPEC, nad zaopatrzeniem spółki w niezbędne materiały, paliwa i urządzenia, współpraca z Urzędem Regulacji Energetyki oraz udział w formułowaniu kierunków rozwoju EPEC.

Przypomnijmy, że EPEC czeka wkrótce budowa własnego nowego źródła ciepła, dotychczas spółka nie zdradza szczegółów tej inwestycji. Kilka miesięcy temu prezes EPEC Andrzej Kuliński zapewniał, że koszt inwestycji będzie mniejszy niż 150 mln złotych.

- Trwają prace przygotowawcze do opracowania projektu budowy nowego źródła EPEC, zatem niestety nie mogę podać teraz żadnych szczegółów przedsięwzięcia – napisał nam wczoraj w odpowiedzi na nasze pytania. - EPEC musi być na takie przedsięwzięcie przygotowany także organizacyjnie, stąd koncepcja wydzielenia pionu rozwoju. Tenże pion ma za zadanie m.in. prace nad projektami rozwojowymi i ich finansowaniem oraz przygotowaniem strategii technicznego rozwoju firmy. Korzystamy też z doświadczeń innych - odpowiedzialność za rozwój spółki oddzielona jest od zadań eksploatacyjnych m.in. w GPEC, OPEC w Gdyni czy KPEC w Bydgoszczy – tłumaczył, dlaczego spółka zdecydowała się utworzyć nowe stanowisko dyrektora ds. rozwoju EPEC.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dobrze że nie biorą przykładu z Nowego Jorku, Shanghaju, Londynu, Paryża. Kto za to płaci ? Pani płaci, pan płaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  1
  hamulcowy(2020-08-18)
 • Czy już wiadomo jest kto wygra konkurs?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  ciekawy293(2020-08-18)
 • Rozumiem, że prezes, dyrektorzy i w ogóle cały zarząd nie mają w zakresie obowiązków dbania o rozwój instytucji. To po co oni są i za co pobierają horrendalne jak na Elbląg wynagrodzenia? Aaaaa już rozumiem, potrzebny jest znający się na rzeczy słup, który zrobi dobrą robotę za nich. Wrzuci przysłowiową tonę węgla własnymi rączkami, a oni przypiszą sobie sukces. Panowie radni, jak tam kontrola w EPEC? Ale jaja, to kpina z mieszkańców, porno w biały dzień.
 • Nikt z Elbląga bo pan prezes i włodarze miasta nie mają zaufania do elblążan tylko preferują desant ludzi skompromitowanych bądź z zarzutami prokuratorskimi z trójmiasta. A nowym dyrektorem zostanie gościu znany z lepkich łapek. Ot taki nowy układ na wzór trójmiejski.
 • Żeby się rozwijać musieli by się przeprowadzić do miasta które się rozwija, tutaj beton niestety bez wizji i pomysłu na rozwój ale pogadać sobie można
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  2
  Zielarski(2020-08-18)
 • To ilu tam bedzie dyrektorow. Mamy 3+prezes a bedzie 4+prezes. Tak nie bylo nigdy. Czy kolejny desant gdanski. O q. .. wa to ile to ma kpszowac. Czy prawda jest, że umowa z Energa jest bardzo niekorzystna dla miasta w domysle odbiorcow? Panie Klim i co mozna?
 • Albo pan Ryszard, albo pan Łukasz? A może zatrudnić ich na 1/2 etatu / jeden pracuje przez pół roku, a drugi pracuje nad koncepcją rozwoju /, po pół roku zmiana, no i co czy to nie jest słuszna koncepcja?
 • Uwaga bo bedzie pozew, to modne
 • To niebawem bedzie tak 1pracownik na 1 dyr. To bardzo nowatorskie rozwiazanie.
 • POd kogo tym razem zrobili fikcyjny stołek? Łukaszek P. razem z Jurkiem Motorówką jednak wymusili na wróbelku wielki powrót podczas słynnych porannych wizyt ?
 • Wysłałem do P. Rafała materiał, z którego wynika, że nad spółkami, a szczególnie nad tą, nie ma żadnego nadzoru. Spółka ma pod butem władzę właścicielską. Zamiast zaciskać pasa, oni go dają na ostatnią dziurkę. Inwestycja mniej niż 150 mln; może 149 mln? Kompletnie się wyizolowali, ta inwestycja mieści się w mirażu czajników czyli kotłowni kontenerowych czy 20 % taniej czyli 20 % i więcej drożej. Czy znowu ILF z projektem, a gdzie odpowiedzialność za poprzednią makulaturę, czyli opracowania IX. 2018 i II. 2020 za setki tysięcy złotych. Panie Prezydencie, to co się dzieje, to już nie desant gdański, a balast, który pociągnie. Pozdrawiam odbiorców ciepła, do których i ja się zaliczam. Mamy pecha.
 • Życia na bogato bo kto bogatemu zabroni, ech te elblazkowo
Reklama