UWAGA!

Kto podniesie most?

 
Elbląg, Zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca: Mostowo (Wrzesień 2013),
Zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca: Mostowo (Wrzesień 2013), fot. Adrian Woźniakowski

Ratusz szuka firmy, która przez najbliższe trzy lata będzie odpowiadała za obsługę dwóch elbląskich mostów zwodzonych. Nowy operator ma zacząć prace od pierwszego kwietnia.

Mosty zwodzone na rzece zostały oddane do użytku w 2013 roku, ich budowa była częścią rewitalizacji tej części portu morskiego. Są podnoszone kilka razy dziennie, przez jeden z nich – Most Dolny – mogą przejeżdżać samochody osobowe.
       W związku z zakończeniem obowiązywania umowy zawartej w 2016 r., zaistniała konieczność rozpisania nowego przetargu na obsługę elbląskich mostów zwodzonych.
       Do zadań wykonawcy należeć będzie obsługa, konserwacja, dokonywanie bieżących oraz okresowych przeglądów mechanizmów i innych elementów obiektów, utrzymanie czystości i porządku we wszystkich pomieszczeniach obsługiwanych obiektów, na obiektach oraz na terenach przyległych do nich, utrzymanie w pełnej gotowości zespołu prądotwórczego przeznaczonego do awaryjnego otwierania mostu, utrzymanie w sprawności technicznej elementów sterowniczych, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, systemu nagłaśniania oraz telewizji przemysłowej oraz oraz bieżąca naprawa uszkodzonych elementów w czasie nie dłuższym niż 24 godziny od zgłoszenia.
       Oferty można składać do 11 lutego. Urzędnicy wybiorą najlepszą ofertę na podstawie ceny (60 proc.) i deklarowanej szybkości usunięcia awarii (40 proc.). Miasto podpisze umowę z wykonawcą na okres 36 miesięcy, nowy operator ma zacząć pracę od 1 kwietnia.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ja podniese
 • może w końcu zostaną wymienione zarowki w iluminacji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  cichociemny76(2019-02-01)
 • ja za 2,5k miesięcznie na łape moge
 • po co dawać jakies duże pieniadze zwnetrznej firmie, ja za 5 tys netto będę obsługiwał mosty. mój tel 732 134 996
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  bezrobotny.(2019-02-01)
 • To te mosty przechodzą jakąkolwiek konserwację? Nawierzchnia się sypie, podświetlenie mostów oraz nadbrzeża nie świeci albo mruga, przęsła mostu przy podnoszeniu piszczą niemiłosiernie.
 • O takiego! Problem iluminacji/podswietlenia zglaszalem kilkukrotnie. Ozdzew - zero. Uwagi do nawierznichni to samo - w czym pan widzi problem, o co to stekanie? Stroboskop led na Bulwarze Zygmunta Augusta? Kilka zgloszen. Totalna olewka. Lepiej postawic kolejna Biedre. Wszyscy beda zadowoleni. Bo to Biedrag wlasnie. Reszta sienie liczy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  EXmieszkaniec-mieszeszaniec;)(2019-02-01)
 • Ja co dzień rano podnoszę most i starczy twardo mimo zaawansowanego wieku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  starszy(2019-02-02)
 • A ja Powiem tak na ten Temat. Po pierwsze na Mostach nic nie jest Robione . Kostka odpada , nawet impregnacja nie uratuje Tego. Mało tego łozyska nie sa Smarowane tak jak trzeba . Brak Iluminacji Swietlnej już od Paru dobrych lat. Firma która wygrywa przetargi co roku nic nie wnosi na usprawnienia Mostów Zwodzonych bo po co wkładac ze Swojego Funduszu . Albo sa Dobre Plecy w Urzedzie Miasta I nikt z tym Nic nie robi I nie bedzie robil bo mozna sie nachapac siana za darmoche I po co inwestowac w Bagno a Kaska sie zgadza. Dziekuje za Uwage. By?y Operator Mostów. Ta cała szopka Nadaje sie do Programu Uwaga.
 • A ty sie nadajesz do Trudnych spraw.
 • Masz dwie łapy. To 5 tys.
 • Po pierwsze oba mosty miały być dostępne dla ruchu drogowego aby rozładować korki jest przejezdny jeden tylko w jednym kierunku z miasta a przed wyborami obiecywał jeden z drugim że oba będą dostępne po drugie mosty zaniedbane nawierzchna się rozkłada po trzecie przetarg na firmę? Po co za mało kasy z naszych podatków na kolesiów firmy trzeba wydać nie można zatrudnić pracowników tzw miastowych. Łatwo się kasę miasta wydaje włodarzom miasta na marne jak mają cztery lata do kolejnych wyborów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  Bruno Sztacheta (2019-02-02)
 • Trzeba raz konkretnie ustawic tablice przed mostami o godz otwierania most bo plywacy pytaja sie nas elblazan. Tak samo dlaczego Elbląg nie buduje statków i nie zajmuje się przewozem turystów po kanale i pochylniach. Kasa ucieka a Elbląg chyba ważniejszy od Ostródy.
Reklama