UWAGA!

Kto wybuduje czynszowe mieszkania przy Wiejskiej?

 Elbląg, We wrześniu br. na zlecenie Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego rozebrano stare budynki,
We wrześniu br. na zlecenie Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego rozebrano stare budynki, fot. Anna Dembińska

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło przetarg na budowę bloku mieszkalnego przy ulicy Obrońców Pokoju i Wiejskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 19 listopada.

Budynek ma mieć sześć kondygnacji, wokół niego powstanie również 57 miejsc parkingowych. Ogłoszony przez ETBS przetarg obejmuje również: wykonanie drogi wewnętrznej, wejść do budynku, chodników, budowę placu zabaw i nasadzenie zieleni. - Zamawiający informuje, że projekt jest dofinansowany ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii - czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać oferty do 19 listopada, tego dnia nastąpi również ich otwarcie. We wrześniu br. na zlecenie Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego rozebrano stare budynki mieszkalne i gospodarcze przy ul. Wiejskiej. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany zrealizować inwestycję w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Przypomnijmy, że samorząd wniósł najpierw działki przy ul. Wiejskiej aportem do ETBS (które jest miejską spółką), a Rada Miejska zgodziła się także na ubieganie się przez prezydenta o dofinansowanie budowy w tym miejscu nowych mieszkań z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Ostatnie 40 mieszkań, jakie do użytku oddał ETBS, znajduje się przy ul. Saperów, w budynku, w którym jeszcze kilka lat temu działał Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich. Kolejne też miały powstać w tej lokalizacji, w budynku po III LO, ale okazało się, że ta nieruchomość nie spełnia wymogów technicznych, by zaadaptować ją na mieszkania.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • a co z tymi co nie placą czynszów w zbk? i dewastują mieszkania. Kolega dostał mieszkanie, ale strasznie zdewastowane. jakby wynajmujacy od miasta musieli wplacic kaucję to by nie zniszczyli, a tak wolan amerykanka. Obywatele podzieleni, na tych co mogą niszczyć wszystko bezkarnie. kurcze kiedy to się skończy? opamietajcie sie politycy. jest tyle pracy, że jak ktoś mówi, że jej nie ma to kłamie. wczoraj wieczorem jak wracałem do domu, przy ddomu kecili sie już męzyczyżni i zebrali o pieniadze. zdrowe konie, gdzie policja i straż miejska? gdzie? zróbcie z tym porządek. na cmentarzach też rumuni z maleńkimi dziećmi żebrzą. gdzie ochrona i straż miejska. ochrona powinna zgłaszać takie rzeczy i robic porzadek.
 • niech ochrona pogoni z cmentzra żebraków. nie czujemy sie bezpiecznie, bo podchodzą i wyciągają ręce, człowiek boi sie wyjść sam na cmentarz. Prosimy policje i straż żeby zajęła się tym. coraz więcej żebraków w mieście. teren giełdy to już standard, wystarczy wyjść z samochodu i już jakby spod ziemi pojawia się młody męzczyzna i prosi o pieniądze na leki. zróbcie coś z tym.
 • Kto wybuduje mieszkania dzieciorobom z naszych podatków? No zgłaszać się! Za darmo budować!
 • „Czynszowe”, ja więcej za prąd płace niż te dziecioroby za mieszkania!!!!!
 • bez sensu tą budową, bo jak wejdzie Nowy Ład od stycznia to wszyscy będą tacy bogaci, że każdy będzie mieszkał w Villi ze służbą, a cwaniaki co kradnom czyli np. lekarze będą mieszkać w czworakach po 2-3 rodziny w 1 izbie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  11
  Rtuiln(2021-11-04)
 • rozumiem ze trzyvbudynki wyburzoni a ten widoczny na zdjęciu budynek zostaje i będzie straszył dalej? :)
 • Wielu ludzi interesuje dlaczego ten jeden stary budynek przy wiejskiej został ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  3
  Sasuad(2021-11-04)
 • kultury cię nie nauczono. .tyle. placisz za prąd to nie jesteś nowoczesnym ekologicznym Europejczykiem. .. .hehehh
 • @lolo90 - No właśnie mnie też. Zastanawia po co został ten budynek
 • Po to zostawili, żeby głupi miał pytanie :)
 • Do urzędników miejskich: kiedy zostanie zburzony budynek na Polnej (z czerwonej cegły), który nie powinien tam stać od kilku (kilkunastu, a może i więcej. .)lat! Jestem ciekaw w czyim jest to interesie. .. .ostatnio nawet był widoczny dym z jednego z kominów!
 • Wiejska - Ulica latających noży - i by tak trwalo zostawiono widoczny na zdjęciu budynek. Chętnych do zamieszkonia w budynkach ZBK polecam adres - Czerniakowska 27. Są wolne mieszkania, niezamieszkałe, tylko szyby w oknach trzeba wstawić.
Reklama