UWAGA!

Kto zbuduje S7 do Gdańska? Ruszył przetarg

 Elbląg, Za trzy lata taką drogą kierowcy mają dojechać aż do Gdańska
Za trzy lata taką drogą kierowcy mają dojechać aż do Gdańska (fot. Witold Sadowski)

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj ruszył przetarg na budowę drogi S7 z Elbląga do Gdańska. Brakujący odcinek ma być gotowy jesienią 2017 roku, przewidywany koszt to ponad 3 miliardy złotych. Dzięki tej inwestycji o co najmniej kilkanaście minut skróci się dojazd do Gdańska, znikną też niebezpieczne skrzyżowania z obecną „siódemką” w okolicach Elbląga, na których często dochodzi do wypadków.

Przetarg na budowę S7 (odcinek od Kazimierzowa do Koszwał) podzielono na dwie części. W pierwszej oferty mogą składać wszystkie zainteresowane firmy, dopiero w drugiej części Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybierze przedsiębiorstwa, które zaprosi do składania ofert cenowych. To rozwiązanie zdaniem urzędników ma przyspieszyć rozstrzygnięcie przetargu.
       Firma, która go wygra, będzie miała 27 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac. A jest nich sporo, dlatego inwestycję podzielono na dwa zadania: budowę odcinka Koszwały – Nowy Dwór Gdański (20 km) i Nowy Dwór Gdański – Kazimierzowo (19 km). Na tym drugim odcinku przewidziano m.in. likwidację istniejącego skrzyżowania ulicy Żuławskiej z „siódemką”, ma je zastąpić wiadukt i węzeł Żuławy Wschód. Drugi węzeł – w Kazimierzowie (Elbląg Zachód) – zastąpi niebezpieczny wjazd na siódemkę od strony Trasy Unii Europejskiej, gdzie często dochodzi do wypadków.
       Koszty budowy S7 na odcinku Elbląg – Gdańsk są szacowane na ponad 3 miliardy złotych. Przy ocenie ofer komisja przetargowa będzie brała pod uwagę cenę (90 procent oceny), okres gwarancji (5 procent) i termin wykonania (5 procent).
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama