UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto zbuduje S7 do Gdańska? Ruszył przetarg

 
Elbląg, Za trzy lata taką drogą kierowcy mają dojechać aż do Gdańska
Za trzy lata taką drogą kierowcy mają dojechać aż do Gdańska (fot. Witold Sadowski)

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj ruszył przetarg na budowę drogi S7 z Elbląga do Gdańska. Brakujący odcinek ma być gotowy jesienią 2017 roku, przewidywany koszt to ponad 3 miliardy złotych. Dzięki tej inwestycji o co najmniej kilkanaście minut skróci się dojazd do Gdańska, znikną też niebezpieczne skrzyżowania z obecną „siódemką” w okolicach Elbląga, na których często dochodzi do wypadków.

Przetarg na budowę S7 (odcinek od Kazimierzowa do Koszwał) podzielono na dwie części. W pierwszej oferty mogą składać wszystkie zainteresowane firmy, dopiero w drugiej części Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybierze przedsiębiorstwa, które zaprosi do składania ofert cenowych. To rozwiązanie zdaniem urzędników ma przyspieszyć rozstrzygnięcie przetargu.
       Firma, która go wygra, będzie miała 27 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac. A jest nich sporo, dlatego inwestycję podzielono na dwa zadania: budowę odcinka Koszwały – Nowy Dwór Gdański (20 km) i Nowy Dwór Gdański – Kazimierzowo (19 km). Na tym drugim odcinku przewidziano m.in. likwidację istniejącego skrzyżowania ulicy Żuławskiej z „siódemką”, ma je zastąpić wiadukt i węzeł Żuławy Wschód. Drugi węzeł – w Kazimierzowie (Elbląg Zachód) – zastąpi niebezpieczny wjazd na siódemkę od strony Trasy Unii Europejskiej, gdzie często dochodzi do wypadków.
       Koszty budowy S7 na odcinku Elbląg – Gdańsk są szacowane na ponad 3 miliardy złotych. Przy ocenie ofer komisja przetargowa będzie brała pod uwagę cenę (90 procent oceny), okres gwarancji (5 procent) i termin wykonania (5 procent).
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama