UWAGA!

Małe i średnie przedsiębiorstwa – duży potencjał

Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga weźmie dziś (18 grudnia) udział w konferencji organizowanej w Olsztynie przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Temat konferencji „Szanse i zagrożenia dla rozwoju warmińsko-mazurskich MSP”.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa to temat istotny z perspektywy naszego miasta. Siłą Elbląga są właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa, dlatego warto zewsząd zdobywać informacje, jak Miasto może je wspierać, a konferencja jest do tego świetną okazją. Mam nadzieję, że grono ekspertów przedstawi rekomendacje dotyczące warunków rozwoju warmińsko-mazurskich firm – powiedział prezydent Grzegorz Nowaczyk.
       Małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) uważane są za siłę napędową polskiej gospodarki. W naszym regionie i w Elblągu to również istotna siła tworząca miejsca pracy.
       Konferencja odbywa się z inicjatywy Henryki Bochniarz, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu lokalnego, administracji, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pracodawców oraz ludzie nauki. Tak szerokie grono specjalistów przedstawi warmińsko-mazurski sektor MSP na tle całego sektora małych i średnich firm w Polsce. Będzie to również okazja do zebrania opinii od przedsiębiorców regionu dotyczących barier w rozwoju ich firm.
       Prezydent Elbląga weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Jak zwiększyć potencjał rozwoju warmińsko-mazurskich MSP? W panelu wezmą udział m.in. Bożena Cebulska - Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, dr hab. Janusz Heller - Dziekan Katedry Makroekonomii UWM, Mirosław Hiszpański - Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych, Marek Karólewski - Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wystarczy zlikwidować ZUS i dać dowolność wyboru ubezpieczeń oraz dowolność odkładania sobie pieniązka na starość. ZUS won !!!!!
 • Posiadam własną firmę i doskonale wiem jak zarządzać i doradztwo "ekspertów" od biznesu, którzy żyją z budżetówki jest dla mnie zbędne oraz kosztowne, a wystarczyłoby, że zarobione pieniądzę zamiast non stop płacić do US, ZUsu itd mógłbym inwestować, zwiększać produkcję i zatrudnienie. Kredyty pochłaniją wszystkie zyski i zwiększanie mocy produkcyjnych itd jest nieopłacalne. Zgodnie z myślą obecnego rządu lepiej jest zabrać tym co jeszcze coś mają i dać tym, którzy niepotrzebują, ale chętnie zmarnują.
 • Myto Państwo musi ściągać, więc ZUS i US będą po wszech czasy ale czy musi być to takie skomplikowane? Ręce opadają! Skończyłem studia techniczne a jak ide do zusu czuje się jakbym skończył 3 klasy podstawówki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Makabraa(2012-12-18)
 • znowu marnotrawią NASZE pieniądze !
 • Czy to prawda ze firm Seeger Dach z ul Nowodworskiej od Nowego Roku ogłasza upadłość czekam na dobre wadomości. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konkurencja(2012-12-18)
 • I oto po przeczytaniu tych komentarzy śmiało mozna powiedzieć jaki jest poziom i świadomośc obywatela.
Reklama