UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Maty dezynfekcyjne zyskują na znaczeniu w gospodarstwach hodowlanych

2019-06-21
17:29
 
Maty dezynfekcyjne zyskują na znaczeniu w gospodarstwach hodowlanych

W gospodarstwach rolnych nastawionych na hodowlę zwierząt coraz większą uwagę przykłada się do dbałości o stan sanitarny. Dzięki temu łatwiejsze jest unikanie rozprzestrzeniania się chorób i zwalczanie wielu bakterii, które mają negatywny wpływ na jakość produktów pochodzenia zwierzęcego. Sprawdź, dlaczego warto stosować maty dezynfekcyjne w gospodarstwie.

Maty dezynfekcyjne są powszechnie stosowane w gospodarstwach rolnych na całym świecie, dlatego nic dziwnego, że coraz częściej spotyka się je w Polsce. Ich stosowanie zaleca nie tylko Unia Europejska, ale i wielu weterynarzy i naukowców. Dzięki matom dezynfekcyjnym rolnicy są w stanie uchronić swoje stada przed wieloma chorobami, a także zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii wśród ludzi.
        
       Maty dezynfekcyjne - jak działają?
      
       Mata dezynfekcyjna jest jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów na zmniejszenie zagrożenia biologicznego, związanego z hodowlą zwierząt. Mata ogranicza rozprzestrzenianie się drobnoustrojów chorobotwórczych, dlatego stosuje się ją głównie przy wejściach i wjazdach do obiektów hodowlanych. Maty dezynfekcyjne są barierą ochronną dla bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów, które są przenoszone przez rolników na butach roboczych oraz na kołach samochodów i maszyn rolniczych. Dla rolników takie rozwiązanie jest korzystne również z innych względów. Chemia dezynfekcyjna pomaga rolnikom chronić własne stada przed chorobami, które mogą być przeniesione przez osoby mające kontakt z chorymi zwierzętami leśnymi lub trzodą chlewną w innych gospodarstwach.
        
       Chemia dezynfekcyjna wsparciem dla rolnictwa
        
       Chemia dezynfekcyjną jest dużym wsparciem dla wszystkich rolników, którzy decydują się na hodowlę zwierząt. Maty dezynfekcyjne dostępne na https://chemivet.pl/sklep/ są kierowane do osób, które hodują krowy, świnie, ptactwo domowe, a nawet króliki, kozy lub owce. Dzięki specjalnym matom usuwane są wszelkie bakterie i inne drobnoustroje, przenoszone zarówno pomiędzy zwierzętami hodowlanymi, jak i zwierzętami zamieszkującymi lasy wokół wsi.
        
       Dezynfekcja za pomocą mat jest doskonałym sposobem na uniknięcie zakażenia trzody ASF, czyli afrykańskim pomorem świń. Jest to choroba szczególnie dotkliwa dla rolników, gdyż wiąże się z koniecznością zabicia całego stada, nawet gdy zakażona jest jedynie jedna sztuka bydła. ASF występuje głównie u dzików i świń, a śmiertelność sięga prawie 100 procent w przypadku braku leczenia i zwalczania epidemii w zarodku. Z tego powodu maty dezynfekujące powinny być stosowane zarówno w profesjonalnych gospodarstwach, jak i małych gospodarstwach rodzinnych.
        
       Sklep dezynfekcja - wybierz wytrzymałe maty dezynfekcyjne
        
       Dezynfekcja w gospodarstwie rolnym jest skuteczniejsza, jeśli stosuje się maty wysokiej jakości. Wytrzymałe maty cechują się wysoką chłonnością, dzięki czemu działają przez długi czas, zbierając bakterie i drobnoustroje przez wiele miesięcy. Maty odporne na uszkodzenia mają możliwość wyczyszczenia wkładki, co dodatkowo przedłuża ich żywotność. Dodatkowo dno maty jest nieprzepuszczalne, dlatego zabezpiecza przed wnikaniem bakterii do gruntu i przed zanieczyszczeniem wnętrza budynków gospodarczych. Nieprzemakające dno zabezpiecza również przed przenikaniem preparatu dezynfekującego w miejsca niepożądane.
        
       Wybierając wytrzymałe maty dezynfekcyjne, jak choćby https://chemivet.pl/sklep/27-maty-dezynfekcyjne, można sporo zaoszczędzić. Mata wykonana z solidnych materiałów służy znacznie dłużej, zapewniając solidną ochronę przed chorobami, które mogą doprowadzić do zdziesiątkowania trzody chlewnej. Dzięki niej rolnik oszczędza nie tylko na wymianie mat na nowe, ale i na lekach weterynaryjnych, które są niezbędne w przypadku zachorowania zwierząt na lżejsze schorzenia, niewymagające zabicia zakażonych osobników.
        
       Zaufaj sprawdzonej chemii dezynfekującej!
        
       Maty dezynfekujące są skuteczne, lecz w celu ochrony stada przed chorobami, powinno się stosować również dodatkową chemię dezynfekującą. Dzięki niej można wyczyścić obory i chlewy, a także inne pomieszczenia gospodarcze, w których przebywają zwierzęta. Chemia zwalcza baterie bytujące w odchodach zwierząt, wirusy oraz grzyby. W ten sposób nie dopuszcza się do przenikania niebezpiecznych drobnoustrojów do gruntu i wód gruntowych. Dzięki temu chemia dezynfekująca do stosowania w gospodarstwach rolnych chroni przed epidemiami groźnych chorób pasożytniczych, które nieleczone prowadzą nawet do śmierci.
        
       Zapobieganie chorobom odzwierzęcym i epidemiom wśród stad hodowlanych jest skuteczne, gdy stosuje się sprawdzoną chemię dezynfekującą. Ważne jest wybieranie środków, które mają odpowiedni skład i stężenie środków zwalczających drobnoustroje. W przeciwnym razie chemia do dezynfekcji pomieszczeń gospodarczych okaże się nieskuteczna, a jej zastosowanie nie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się chorób.
      
-------Art. promocyjny-------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej