UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miasto pozbywa się pozostałości po Plastyku

 
Elbląg, Miasto pozbywa się pozostałości po Plastyku
(fot. Anna Dembińska)

Władze miasta chcą pozbyć się udziałów w budynku byłej Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego „Plastyk”. Wystawiły na przetarg ponad 900 metrów kwadratowych powierzchni na drugim piętrze. Cena – 721 tys. złotych netto.

Miasto ma prawie jedną czwartą udziałów w części nieruchomości, położonej przy ul. Królewieckiej 195b. Kupiło je w 2002 roku jako część masy upadłościowej po nieistniejącej już Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Plastyk. Z udziałem miasta związane jest prawo do korzystania z hali produkcyjnej wraz z pomieszczeniami biurowo-socjalnymi o łącznej powierzchni użytkowej 923 m kw., położonych na drugim piętrze budynku.

- Z uwagi na brak dostępu pomieszczeń będących przedmiotem przetargu do klatki schodowej usytuowanej w budynku posadowionym na działce nr 825/3, ogranicza się krąg osób mogących wziąć udział w przetargu, do współwłaścicieli działki nr 825/2. Nabywca zobowiązany będzie do skomunikowania nabytych pomieszczeń poprzez posiadaną przez niego nieruchomość – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Jak się dowiedzieliśmy w biurze prasowym Urzędu Miejskiego współwłaścicielami sąsiedniej działki, na której również stoi budynek byłego Plastyku, są firmy Hydropol i Mobil Technik i to one – zgodnie z postanowieniami przetargu mającego formę ograniczoną, mogą wziąć udział w licytacji. Odbędzie się ona 16 listopada w Ratuszu Staromiejskim.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama