UWAGA!

Miasto szuka dyrektora od śmieci

 Elbląg, Miasto szuka dyrektora od śmieci
fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Zakład Utylizacji Odpadów od połowy roku nie ma dyrektora. Pierwsza próba znalezienia następcy Mariana Wojtkowskiego zakończyła się niepowodzeniem. Ratusz ogłosił drugi konkurs na stanowisko dyrektora i czeka na kandydatów.

Po odejściu na emeryturę Mariana Wojtkowskiego spółką rządzi prokurent. W tym roku ratusz próbował znaleźć nowego szefa elbląskich śmieci – niestety poszukiwania zakończyły się fiaskiem. Teraz urzędnicy podjęli drugą próbę.
       Kandydat powinien mieć pięcioletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym, minimum dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe i wykształcenie wyższe. Powinien też wykazać się znajomością zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego, przedmiotu działalności ZUO oraz podmiotów gospodarczych oraz rynku z branży gospodarki odpadami komunalnymi i sektora samorządowego, ustawy o odpadach, ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz prawa zamówień publicznych oraz lokalnych uwarunkowań gospodarki odpadami komunalnymi.
       Wśród dokumentów, które musi przedstawić kandydat jest koncepcja funkcjonowania, rozwoju i zarządzania spółką. Komisja rekrutacyjna przeprowadzi z kandydatami rozmowę na temat gospodarki odpadami komunalnymi, zasady funkcjonowania i zarządzania spółkami prawa handlowego oraz koncepcji dotyczącej działań, funkcjonowania i rozwoju ZUO. Z dokumentacją dotyczącą spółki kandydaci mogą zapoznać się w Biurze Wsparcia Przedsiębiorczości od 6 do 14 grudnia. Kandydaci mogą składać aplikacje do 17 grudnia.
       Obecnie do elbląskiego zakładu trafiają śmieci z 16 gmin powiatu elbląskiego i braniewskiego, a więc od ponad 220 tysięcy mieszkańców. Rocznie to około 50 tysięcy ton odpadów, z których większość jest sortowana lub przetwarzana. W ostatnich latach przy ul. Mazurskiej za prawie 80 milionów złotych stworzono nowoczesny system przetwarzania odpadów komunalnych. Prawie 1,5 miliona kosztowała rekultywacja zamkniętej już pryzmy w Rubnie, na której przez kilkanaście lat zgromadzono ponad milion ton odpadów, z których teraz odzyskiwany jest biogaz do zasilania siedziby ZUO w energię elektryczną. 8,5 miliona zł wydano na stacje przeładunkowe w Braniewie i Pasłęku, z których odpady trafiają do Elbląga.
      
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama