UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mieszkańcy porozumieli się z CH „Ogrody”

Elbląg, Mieszkańcy porozumieli się z CH „Ogrody”

W czwartek (26 maja) elbląska Rada Miejska zdecyduje o ewentualnym wydaniu zgody na rozbudowę CH „Ogrody”. Mimo to, mieszkańcy domów sąsiadujących z centrum handlowym już dzisiaj (24 maja) zagwarantowali sobie, że w ramach ewentualnej realizacji inwestycji przeprowadzone zostaną pracę mające poprawić komfort życia na ich osiedlu.

Dwa porozumienia podpisane w ciągu ostatnich kilku dni przez przedstawicieli inwestora z Zarządami Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” i Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Żyrardowska 77 gwarantują, że w ramach realizacji inwestycji na pobliskich osiedlach powstaną m.in. nowe place zabaw czy dodatkowa zieleń. Kompletne wyciszone zostaną także urządzenia grzewczo-chłodnicze znajdując się na dachu centrum.
       – Bardzo się cieszę, że udało się osiągnąć porozumienie z naszymi najbliższymi sąsiadami – mówi Tomasz Szewczyk, dyrektor Acteeum Europe Sp.z o.o., firmy, która w imieniu inwestora prowadzi projekt rozbudowy. – Z rozbudową „Ogrodów” jest trochę jak z kolejnymi generacjami samochodów. Pomimo, że dzisiejsze auta są niejednokrotnie większe i bardziej komfortowe od tych na przykład z lat 90-tych, to dzięki nowocześniejszym technologiom spalają znacznie mniej benzyny i są bardziej przyjazne dla środowiska. Rozbudowane centrum, pomimo że większe, w mniejszym stopniu będzie wpływać negatywnie na komfort otoczenia – dodaje Szewczyk.
       Dzisiaj odbyło się także spotkanie Komisji Gospodarczej Rady Miejskiej, która zapoznała się z projektem uchwały dotyczącym Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru zajmowanego przez CH „Ogrody”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele inwestora, którzy przedstawili założenia rozbudowy oraz prognozowany wpływ na rynek pracy, dostępność towarów i usług, układ drogowy, poziom emisji zanieczyszczeń oraz hałasu, a także przedstawiciele środowisk kupieckich, którzy po raz kolejny zgłosili swoje negatywne uwagi do uchwały umożliwiającej rozbudowę „Ogrodów”.
       – To naturalne, że część dzisiejszych kupców, w tym przecież także dotychczasowych najemców w „Ogrodach”, obawia się, że rozbudowa zagrozi ich prywatnym interesom ekonomicznym. Porozumienia z przedstawicielami mieszkańców pokazują jednak, że rozmawiając, można znaleźć wspólne rozwiązania – mówi Szewczyk. – W rozbudowanym centrum około 40 sklepów będzie mogło należeć do lokalnych franczyzobiorców. To świetny sposób na rozwój własnej działalności także dla dotychczasowych właścicieli sklepów w innych częściach Elbląga.
      
Daniel Muc, Imago PR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama