UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miliony na meliorację i rzeki

 
Elbląg, Zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca (Żuławskie przedwiośnie,
Zdjęcie z konkursu Fotka miesiąca (Żuławskie przedwiośnie, fot. hawai)

Zarząd województwa przydzielił kolejne środki na modernizację urządzeń melioracyjnych oraz regulację koryt rzek. Całkowity koszt realizacji pięciu projektów wynosi około 36,5 mln zł z czego ponad 22 mln zł pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Inwestycje znacząco wpłyną na poprawę bezpieczeństwa m.in. na Żuławach.

Największe wsparcie przeznaczono na inwestycje zlokalizowane w gminie Elbląg. Przebudowana zostanie istniejąca infrastruktura wałów nad jeziorem Drużno i wzdłuż Kanału Jagiellońskiego. Prace będą polegały na podwyższeniu, zmodernizowaniu i zagęszczeniu sieci wałów, aby skutecznej zabezpieczyć Żuławy przed zagrożeniem powodziowym. Przetargi zostaną ogłoszone po dalszych uzgodnieniach z wojewodą i Ministerstwem Finansów.
       W 2013 roku Żuławski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu kontynuował realizację 8 projektów dofinansowanych z funduszy unijnych (PROW): 5 zakończono i przekazano, 3 są wciąż realizowane.
       Ponadto w gminie Rozogi przebudowane zostanie koryto rzeki Trybówka oraz powstanie jaz na rzece Szkwa. Piątym projektem, który otrzyma unijne dofinansowanie, jest uregulowanie koryta rzeki Struga Regielska w gminie Ełk.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • A zakłady penitencjarne trzeszczą w szwach, tysiące czeka po wyrokach na wolna celę. Jak tam się już znajdzie to ogląda telewizję, je posiłki za frico. Za " komuny" można była wynająć więźniów za nieduże pieniądze do pracy, ale dzisiaj Unia nie pozwala. .. Może prace melioracyjne nazwać zajęciami sportowo-poznawczymi i skierować skazanych na świeże powietrze i zamieniać im karę odsiadki za pracę na rzecz kraju.
 • Prace meloracyjne to nie kopanie okopów na czas wojny, Więźniowie nich lepiej dalej oglądają telewizję jak piszesz. Do robót hydrotechnicznych nie używa się łopat i marnej siły roboczej. Tu słaba jakość wykonawstwa mści się podczas sytuacji kryzysowych- powodziowych.
 • A moim zdabniem kolejna okazja do korupcji, przy tylu milionach, jest z czego na tyle setek kilometrów rowów, zawinąć kilkanascie milionów pod stołem przetragowym między zleceniodawcą a ustawionym wykonawcą. 1/3 zawsze idzie do lewej kieszni. Tak wyglądają te dotacje i wykonanie. Tak ukaminiowano Kumielę (dzikuskę) i robi się wszystko w demokratycznych państwach. Tysiace niepotrzbnych wprowadzających bałagan znaków drogowych, niepotrzebnych świateł, które bardziej utrudniają ruch jak pomagają, ale dotacje tzreba wydac bo napisano i dostali. Przykład skrzyżowanie na Jagielończyka miało największą przepustowość jak były tam roboty skończone i nie było świateł, każdy ustępował każdemu. Dzisiaj trzeba jak baran odstać na każdych światłach wszędzie, po kolei i w lewo jak wszędzie pojadą tylko 3 samochody, po odstaniu 3 minut, bo przeustowość ustawiona w lewo na 7 sekund. W godzinach szczytu latem korki aż do Azalii !!! Miejskie barny od znkaów i ruchu dtrogowego nie mają od lat zielonego pojęcia, jak wyregulować światłą i tylko doprowadzają do szału kierowców !!! PARNOJA !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  ziemianin(2014-01-22)
 • Kiedy zostaną wybudowane wrota przeciwpowodziowe w Nowakowie?
 • A po co? Na terenach zalewowych w normalnych krajach nikt nie mieszka.
Reklama