UWAGA!

Młodzi Przedsiębiorczy

Młodzi Przedsiębiorczy to nowy cykl audycji realizowanych przez Telewizję Elbląską, a dofinansowanych ze środków Narodowego Banku Polskiego. Programy mają na celu ukazanie, jak radzą sobie na rynku firmy prowadzone przez przedsiębiorców, którzy nie ukończyli 30. roku życia.

– Chcemy pokazać 10 firm z terenu Elbląga i Braniewa założonych i prowadzonych przez osoby do 30. roku życia – mówi Piotr Marek, dyrektor Telewizji Elbląskiej. – Pokazać ich problemy i bariery, z którymi stykają się na co dzień; sposoby radzenia sobie w kryzysie gospodarczym; wykorzystanie dotacji z urzędów pracy oraz środków unijnych; sposób wykorzystania produktów bankowych i innych instrumentów finansowych. Celem projektu jest promocja przedsiębiorczości, zagadnień ekonomicznych związanych z samozatrudnieniem, zakładaniem firm i ich zarządzaniem przez ludzi młodych.
       Kto może wziąć udział projekcie? Każdy przedsiębiorca, który ma mniej niż 30 lat, który wyśle formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Telewizji Elbląskiej w zakładce audycji „Młodzi przedsiębiorczy” do 31 lipca 2010 r. Wyboru 10 firm zakwalifikowanych do projektu dokona komisja w składzie:
       · Prof. Krystyna Gomółka – dyrektor Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu,
       · Piotr Marek – dyrektor Telewizji Elbląskiej,
       · Jacek Pączkowski – prezes Elbląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej,
       · Tomasz Kubacki – kierownik Elbląskiego Inkubatora Nowoczesnych Technologii Informatycznych.
       Wszystkie reportaże o firmach oraz wywiady z ekspertami zostaną wyemitowane na antenie Telewizji Elbląskiej po wakacjach. Co ważne, przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w projekcie nie ponoszą żadnych kosztów. Wszystkie audycje zostaną zrealizowane bezpłatnie.
      
       Formularze i regulamin projektu dostępne są pod linkiem: www.tv.elblag.pl.
      
      

 

 
      
      

oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • " W ellblagu mozna urodzic sie bez glowy, ale nie bez plecow !! "
 • A dr hab KG ma coś wspólnego z przedsiębiorczością? W nauce polskiej figuruje jako historyk. I tylko proszę mi nie pisać, że to specjalista od rynków wschodnich. Specjalistą w ekonomii jest zawsze praktyk. Pozdrawiam wszystkich PWSZ-owców, którzy wierzą, wciąż wierzą w misję uczelni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prusak elbląski(2010-06-06)
 • Mam syna który jest niepełnosprawny chcę mu coś wymyślić żeby żyło mu się trochę lepiej jak mi ale w naszym mieście nie ma takiej opcji nawet mam trochę pieniędzy na początek rozwoju ale co tu wymyślić żeby się nie spłukać bo chociaż ma 25lat pomysły różne a pomocy od nikogo tylko wszystko pod górkę pośredniak dofinansuje ale trzeba mieć żyrantów a kto dzisiaj maże być pewnym że nie zostanie z jego długiem tak więc co mówić o młody i ambitnych i jak tu być aktywnym
 • Jacek Pączkowski? dobry żart.
 • Droga mamo niepełnosprawnego: poręczyciel jest tyko potrzebny na wypadek jakby Pani syn przeznaczył pieniądze na inny niż w umowie zawarty cel. Więc nie ma znaczenia czy biznes się uda czy nie tylko czy zakupi zdeklarowane wcześniej przedmioty a nie pojedzie za nie na wycieczkę. Podstawowym kryterium jest również prowadzenie działalności gospodarczej co najmniej 1 rok a to ogranicza się w zasadzie do opłacenia zus-u. Ale skoro Pani syn jest niepełnosprawny to zus opłaci mu pfron. Proponuję przejść się do up i ro erkon-u. Ale jeżeli Pani syn tego nie wie, lub nie potrafi się dowiedzieć to może niech zastanowi się czy podoła obowiązkom przedsiębiorcy. Samo się nie zrobi a narzekać każdy może.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sprawny może inaczej(2010-06-11)
Reklama